Erasmus+, akcja KA1

Tytuł:''Zastosowanie własnego stylu nauki i wykorzystanie swoich mocnych stron do przyswajania wiedzy i przygotowania do życia''

Nr projektu: 2016-1-PL01-KA101-024910

koordynator: Sylwia Kaniewska

W obecnych czasach posługiwanie się językiem obcym wśród nauczycieli oraz narzędziami multimedialnymi i aktywne prowadzenie zajęć jest bardzo ważne. Prowadzi to do wzrostu motywacji wśród uczniów, a co za tym idzie ich rozwoju. Chcemy realizować projekt międzynarodowy, bo jest to szansa na rozwój uczniów.  Dla nauczycieli głównym celem jest nabycie i udoskonalenie  umiejętności  stosowania metod pracy z uczniem oraz posługiwania się językiem angielskim podczas nauczania czego efektem ma być  zmotywowanie uczniów do nauki oraz wzrost świadomości potrzeby uczenia się. Pozostałe cele to: zwiększenie efektów kształcenia przez zastosowanie technologii ICT w pracy nauczyciela i dyrektora placówki, podniesienie jakości pracy nauczycieli, popularyzacja nowoczesnego nauczania. Efekty motywacji i poprawy nastawienia do nauki będziemy badać na bieżąco poprzez ankiety, porównania wyników nauczania, testów. Podczas mobilności będziemy poznawać nowe metody pracy z uczniami. Będziemy szukać podobieństw i różnic w uczeniu się i nauczaniu poprzez uczestniczenie w lekcjach oraz prowadzenie lekcji w instytucjach partnerskich, poprzez poznawanie nowych narzędzi multimedialnych stosowanych w innych krajach przygotowanych dla nas przez partnerów.
          W projekcie będą uczestniczyć uczniowie i nauczyciele, którzy są najważniejszym ogniwem projektu w szkole  w tym  nauczyciele, którzy zadeklarują się i zostaną wybrani drogą rekrutacji do mobilności.Są to: nauczyciele z przedszkola, nauczania zintegrowanego oraz nauczyciele szkoły podstawowej. Ważnym elementem w projekcie jest uczestnictwo organu prowadzącego jako obserwatora i ewaluatora zewnętrznego.
          Chcieliśmy dodać, że staramy się podejść do projektu  z pełną energią i opracowanymi planami do uzyskania adekwatnych rezultatów naszej pracy. Założymy bloga i będziemy zamieszczać nasze działania. Rola nauczyciela polega więc na tym, aby uzyskać poprzez swe działania jak najwyższy stopień motywacji uczniów. Kształtowanie motywacji szkolnej nazywa się często sztuką motywowania ucznia i dobry nauczyciel powinien taką sztukę posiąść. Wobec czego zajmiemy się również własnym rozwojem zawodowym.  Jedną z dróg podnoszenia motywacji do pracy jest doskonalenie kompetencji, czyli wiedzy i umiejętności. Jedynie nauczyciel w pełni kompetentny, nie tylko w zakresie nauczanego przedmiotu, ale  i psychologii, pedagogiki czy dydaktyki może rozwijać umysły uczniów. Taką pointę stawiamy sobie również za cel.

Rekrutacja:

Dyrektor Szkoły oraz koordynator projektu informuje o rozpoczęciu naboru uczestników do projektu.

Rekrutacja rozpoczyna się z dniem 15.08.2016.

Poniższe ankiety prosimy składać w sekretariacie szkoły do 05.09.2016 roku.

Ankieta_rekrutacyjna.docx

Zapraszamy też dwie chętne osoby do pracy w projekcie tj.obserwatora z organu prowadzącego Gmina Poczesna oraz ewaluatora zewnętrznego. W celu współpracy prosimy o kontakt telefoniczny.

Wyniki rekrutacji oraz dalsze działania zostaną podane zainteresowanym po dniu 5.09.2016.

Sylwia Kaniewska