• 10 lat programu eTwinning

• Projekt międzynarodowy: e-Twinning: Matematyczna wycieczka przez nasze kraje

kkordynator: Sylwia Kaniewska

W szkole realizowaliśmy projekt współpracy międzynarodowej z matematyki: Matematyczna wycieczka przez nasze kraje.

Jest to partnerstwo w ramach programu eTwinning www.etwinning.com
          Współpraca dotyczyła obszaru matematyki. Szkoła, z którą współpracowaliśmy to:Cumuhuiyet Okulu w Goksun w Turcji.
          Nasze działania można zobaczyć na blogu:http://tarihtematematik.blogspot.com. We wrześniu 2010r obchodziliśmy Tydzień e-Twinning Weeks 2010  . Poniżej znajduje się slideshow dotyczący naszych działań z okazji tygodni eTwinning 2010. Wykonaliśmy wystawę dla uczniów, nauczycieli i rodziców.

Uczniowie wykonali kilka prac w programie Geogebra dla naszych partnerów z Goksun.
          Countries`emblems
          Countries`flags.
          Goksun and Słowik
          Goksun sport
          Photos of the schools
          Sport and e-Twinning
          Esabil and Mateusz
          Ziemia
          W grudniu 2010r zorganizowaliśmy wizytę przygotowawczą do dalszej współpracy. Poniżej jest artykuł z opisem tej wizyty.
          Opis- wizyta przygotowawcza.

W marcu2011r otrzymaliśmy prestiżową nagrodę Krajową Odznakę Jakości Quality Label za nasz projekt.

e Twinning Quality Label

Następnie napisaliśmy wniosek do konkursu na Europejską Odznakę Jakości.

Wygraliśmy!

View more presentations from Sylwia Kaniewska

W naszej szkole realizujemy od kilku lat projekty miedzynarodowe eTwinning. Otrzymaliśmy Krajową i Europejską Odznakę Jakości. W tym roku przypada 10 lat działalności programu.

2015 to rok eTwinningu! Przez cały rok we wszystkich krajach uczestniczących w programie odbywać się będą różnego rodzaju wydarzenia uświetniające dekadę sukcesu.

W 2015 r. eTwinning skończy 10 lat i z tej okazji przygotowaliśmy szereg specjalnych działań, którymi chcemy uczcić to wydarzenie. Nowe logo, nowy hymn i dzień eTwinningu, obchodzony jednocześnie we wszystkich krajach uczestniczących w programie – to tylko niektóre z nadchodzących atrakcji!

eTwinning został zainaugurowany w styczniu 2005 roku jako przewodnia inicjatywa Komisji Europejskiej i programu eLearning. W momencie rozpoczęcia akcji cele eTwinningu nawiązywały do ustaleń Rady Europejskiej w Barcelonie w 2002 r., określającej bliźniaczą współpracę szkół jako możliwość zdobywania przez młodych ludzi wiedzy i umiejętności w zakresie technologii internetowych oraz jako inicjatywę promującą wielokulturowy model społeczeństwa europejskiego.

eTwinning osiągnął sukces, o którym nikt nawet nie marzył – w pierwszym roku swojej działalności zarejestrowało się ponad 13 000 szkół i 12 200 nauczycieli. Utworzona sieć ewoluowała zgodnie z oczekiwaniami nauczycieli. Po 10 latach eTwinning stał się największą społecznością szkół w Europie, obejmującą ponad 280 000 zarejestrowanych nauczycieli i 130 000 zarejestrowanych szkół.

W 2015 roku więcej możliwości doskonalenia zawodowego

Nowy Rok przyniesie eTwiningowi więcej możliwości szkoleniowych, w tym 20 warsztatów online, 5 warsztatów rozwoju zawodowego oraz 10 seminariów online – to dwa razy więcej, niż w ubiegłym roku. Niektóre z najbardziej udanych kursów i warsztatów będą miały swoją drugą edycję, w tym kurs ambasadorów eTwinning. Lista oferowanych kursów i warsztatów zostanie już wkrótce opublikowana na Portalu eTwinning. To słowa pochodzące z portali eTwinning jako pointa do 10 letnich działań. To słowa pochodzące z portali eTwinning jako pointa do 10 letnich działań. Zaglądajcie więc tam regularnie!

Parada Szhumana w Warszawie

My jako społeczność szkolna rozpoczęliśmy nasze świętowanie od Mega- gazetki ściennej.
          Umieściliśmy tam nasze zdobyte odznaki, informacje o nowościach, książki i ulotki o programie oraz FRSE. Zapraszamy do zwiedzania i czytania informacji. Chcemy się podzielić z innymi szkołami naszymi działaniami jako, że program  należy upowszechniać i promować. Mamy w tym tygodniu wiele okazji do promocji programu. Zapraszamy uczniów i nauczycieli ze szkół w naszej gminie 12 maja 2015 r. na  konkurs pt: Liczydełko zorganizowany przez A. Konopkę i M. Polaczkiewicz. Będzie to też okazja do zwiedzania wystawy. Zapraszamy! Zdjęcia poniżej.
          Zdjęcia - gazetka szkolna

koordynator projektu: Sylwia Kaniewska