• Rycerz-Medalik w naszej szkole

•   W piątek 20 października naszą szkołę odwiedził nietypowy gość była nim Klubowa Maskotka RKS-Raków Częstochowa - Rycerz - Medalik. Celem odwiedzin było zaszczepienie zdrowego trybu życia u naszych uczniów.

Rycerz-Medalik przeprowadził zajęcia sportowe dla naszych uczniów. Klubowa Maskotka RKS-Raków Częstochowa prezentowała poprawne wykonywanie ćwiczeń oraz dopingowała naszych uczniów podczas szkolnego turnieju sportowego.

Na koniec Rycerz Medalik rozdał uczniom plakaty, a także zrobił sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia, pozostawiając u nas uśmiech na twarzy oraz niezapomniane wspomnienia.

• Gratulacje dla ucznia z klasy 5

• Mamy zaszczyt poinformować że uczeń klasy 5 Maksymilian Drewniak zajął II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Malarsko-Fotograficznym Architektura Mojego Krajobrazu.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

• Dzień Gier Planszowych

•    10 października na zajęciach świetlicowych odbył się Dzień Gier Planszowych. Gry planszowe nie tylko uczą współzawodnictwa, ale przede wszystkim  rozwijają wyobraźnię oraz logiczne myślenie.

Oprócz tradycyjnych gier planszowych graliśmy również w grę „Bezpieczna droga”, „Bezpieczny przejazd” utrwalając przy tym zasady bezpiecznego poruszania się na drogach i przy przejazdach kolejowych w ramach ogólnoplskiego konkursu "Odblaskowa Szkoła"

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

•   29 września z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania klasa VII w ramach akcji "Odblaskowa Szkoła" przybliżyła przedszkolakom oraz młodszym kolegom treści związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Przedszkolaki oraz uczniowie z klas młodszych zostali zapoznani z bajką ,,O tym, jak Grześ przez jezdnię przechodził" oraz „Miś rowerzysta”.

Na koniec odbył się quiz połączony z zagadkami z wiedzy o bezpieczeństwie na drodze. Wszystkim dzieciom gratulujemy wspaniałej wiedzy!

Agnieszka Piątkowska - opiekun SKB

• 6 edycja akcji "Sprzątamy dla Polski"

•     4 października 2023r. nasza szkoła wzięła udział w 6 edycji akcji "Sprzątamy dla Polski". Uczniowie naszej szkoły posprzątali plac szkolny oraz pobliski park rekreacyjny w Słowiku. Na zajęciach z wychowawcą omawialiśmy jak ważna jest dla naszego środowiska m.in segregacja śmieci, mieszkanie w ładzie i harmonii oraz oszczędzanie wody i prądu. Poznaliśmy biografie Świętego Franciszka z Asyżu, który całe życie pracował i opiekował się wszystkimi zwierzętami żyjącymi na Ziemi. Dowiedzieliśmy się, że ze względu na swoje zainteresowanie światem przyrody i chęcią szerzenia pokoju Święty Brat Franciszek został patronem ekologii i ekologów.

Za nasze zaangażowanie w akcję "Sprzątamy dla Polski" otrzymaliśmy certyfikat, za który bardzo dziękujemy.

• "ODBLASKOWA SZKOŁA"

•  Nasza szkoła we wrześniu bieżącego roku przystąpiła do konkursu „Odblaskowa szkoła”. Organizatorem konkursu jest Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach. Celem konkursu  jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym dzieci i młodzieży poprzez promowanie zasad bezpiecznego zachowania się na drodze, w tym przede wszystkim noszenie elementów odblaskowych przez dzieci. Ponadto uczniowie będą mieli możliwość poszerzania wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym podczas zajęć, konkursów i spotkań realizowanych na terenie szkoły.

Pierwszym naszym zadaniem było przygotowanie gazetek na temat „Bezpieczna droga do szkoły” oraz „Pamiętaj o odblaskach” przez Szkolny Klub Bezpieczeństwa. Na zajęciach świetlicowych oraz we wszystkich klasach na zajęciach z wychowawcą były przeprowadzone pogadanki na temat bezpiecznego poruszania się na drodze i stosowania elementów odblaskowych, zakończone quizami i zagadkami dotyczącymi w/w tematu.

Koordynator konkursu - Agnieszka Piątkowska