• Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa

•      W dniu 19 marca 2024 r odbył się pierwszy etap Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej, w której wzięły udział 3 uczennice i 1 uczeń z klasy VII

Zadaniem uczestników olimpiady było udzielenie poprawnych odpowiedzi na 40 pytań testowych w ciągu wyznaczonego czasu. Dotyczyły one problematyki zanieczyszczenia powietrza oraz zmian klimatycznych. Uczniowie rozwiązywali zadania on-line po zalogowaniu na platformę konkursową.

Ilona Sokołowska

• Dzień Liczby Pi

• MATEMATYKA NA SŁODKO, CZYLI PRZYJEMNE Z POŻYTECZNYM

Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Słowiku.

W naszej szkole od lat obchodzony jest Dzień Liczby Pi. Młodzież szkolna w dniu 14 marca - w Dzień Liczby Pi  promowała nauki ścisłe "na słodko".
            Zadaniem chętnych uczniów było przynieść do szkoły ciasta i babeczki nawiązujące do liczby "Pi". Słodkie zbiory trafiły na szkolny kiermasz, a zebrane pieniądze zostaną dobrze wykorzystane.
            Od kilku lat czerpiemy z tradycji obchodzenia tego święta w krajach anglosaskich. Dzieci przygotowują ciasta nawiązujące do liczby "Pi", ponieważ w języku angielskim liczba "Pi" brzmi tak samo jak ciasto. W tym roku po raz drugi  zorganizowaliśmy sprzedaż przygotowanych przez Uczniów ciast. Zaangażowanie i liczba przygotowanych wypieków mile nas zaskoczyła. Dziękujemy Uczniom i Rodzicom za pomoc, pomysłowość oraz włączenie się w akcję. Zysk ze sprzedaży przeznaczymy na zakup pomocy dydaktycznych, które uatrakcyjnią lekcje matematyki.
            Dzień Liczby Pi to święto, które ma promować matematykę i nauki ścisłe.
            Żeby było ciekawiej, obchodzimy je 14 marca, co zgodnie z amerykańskim formatem zapisu daty (3.14) odpowiada wartości liczby Pi. Pierwsza impreza odbyła się w 1988 roku w San Francisco, z inicjatywy Larry'ego Shawa. Spotkania i eventy związane ze świętem organizowane są głównie w Stanach Zjednoczonych, ale też w polskich szkołach, czego przykładem jest kiermasz w naszej szkole.

Nauczyciele matematyki

• Międzynarodowy Dzień Kobiet

• 8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet – na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza. Z okazji tego sympatycznego święta w naszej szkole pojawiły się kwiaty, życzenia i drobne upominki dla małych i tych większych kobiet.  W ten wyjątkowy dzień Samorząd Uczniowski oprócz życzeń rozdawał dziewczynkom i paniom kwiaty oraz "grosiki na szczęście".  Każda klasa  świętowała to sympatyczne marcowe święto na swój sposób. Na szkolnych korytarzach było  czuć wyjątkową atmosferę tego "kwiatowego" święta.

• KIERMASZ CIASTA

KIERMASZ  CIASTA

Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA MATEMATYKI I LICZBY π

CENA ZA PORCJĘ 4 ZŁ.
            Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup pomocy dydaktycznych do pracowni matematycznej.

ZAPRASZAMY UCZNIÓW, RODZICÓW
            I DZIADKÓW ORAZ PRACOWNIKÓW SZKO
            ŁY DO STOŁÓWKI SZKOLNEJ 😊

• Turniej Tenisa Stołowego

• 21 lutego 2024 r. w naszej szkole w nowej sali gimnastycznej odbył się Gminny Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego w ramach Sportowej Ligi Szkół Podstawowych Gminy Poczesna 2023/2024. Imprezę rozpoczął Wójt Gminy Poczesna Krzysztof Ujma.

Nasza szkoła w składzie Wiktoria Walentek, Tola Gryszka, Wojciech Figzał, Igor Sitek wywalczyli trzecie miejsce.

Bardzo cieszymy się z medalowego miejsca.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom turnieju.