• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024

•          21 czerwca w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Słowiku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Słowiku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Mottem przyświecającym dzisiejszej uroczystości były słowa Eleanor Roosevelt „Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń”.

Pani Dyrektor przywitała przybyłych na uroczystość gości: Pana Adama Morzyka – członka zarządu powiatu  częstochowskiego, Panią Renatę Smędzik – Sekretarz Urzędu Gminy, Panią Justynę Krawiec – Puchałę – radną sołectwa Korwinów, Pana Łukasza Palimąkę – radnego sołectwa Słowik, Panią Zofię Blukacz – przewodniczącą KGW w Słowiku, Panią Barbarę Koperę – przewodniczącą Rady Rodziców, uczniów, nauczycieli i rodziców.

Część artystyczną rozpoczęli uczniowie klasy III piosenką pt. „Pożegnanie klasy III”.

Następnie ósmoklasiści przedstawili program artystyczny, w którym wyrazili wdzięczność dyrekcji, nauczycielom, pracownikom obsługi i  rodzicom za trud wychowania i nauczania, za codzienną troskę, wyrozumiałość, cierpliwość i tolerancję.

Miłą niespodziankę dla absolwentów przygotowali uczniowie klasy VII, którzy dobrym słowem i upominkiem pożegnali starszych kolegów.

Momentem długo wyczekiwanym przez uczniów było wręczenie przez Panią Dyrektor i Wychowawców nagród za wysokie wyniki w nauce, za sukcesy osiągnięte w konkursach    oraz  za  działalność  w Szkolnym Kole Wolontariatu.

Zgodnie z wieloletnią tradycją szkoły wręczono statuetki i upominki dla Najlepszego Absolwenta i Prymusa Roku. W tym roku szkolnym tytuł Absolwenta Roku otrzymała Julia Skowronek za bardzo wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie, Prymusem Roku została uczennica klasy VII – Wiktoria Walentek.

Podziękowania również zostały złożone rodzicom, którzy aktywnie działali na rzecz szkoły.

Część oficjalną uroczystości zakończyły przemówienia zaproszonych gości i Pani Dyrektor, która podsumowała mijający rok szkolny i złożyła wszystkim życzenia dobrego wypoczynku i bezpiecznych wakacji.

Po części oficjalnej uczniowie udali się na spotkania ze swoimi wychowawcami, gdzie otrzymali upragnione świadectwa.

Życzymy wszystkim uczniom samych słonecznych dni oraz wesołych i bezpiecznych wakacji!!!

Monika Sadowska- Szatan

• Zakończenie roku szkolnego

•  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się dla wszystkich klas 21 czerwca 2024r. o godzinie 9:00 w sali sportowej w naszej szkole. Na uroczystości obowiązuje strój galowy.                        Zapraszamy serdecznie.

• Festyn rodzinny

•   W dniu 15 czerwca na terenie ZSP w Słowiku odbył się Festyn Rodzinny. Pani Dyrektor Iwona Skęda powitała zaproszonych gości: Wójta Gminy Poczesna Pana Artura Sosnę, Panią Sekretarz Gminy Poczesna Renatę Smędzik, członka zarządu Rady Powiatu częstochowskiego Pana Adama Morzyka, radną sołectwa Korwinów Panią Justynę Krawiec – Puchałę, radnego sołectwa Słowik Pana Łukasza Palimąkę, przewodniczącą KGW w Słowiku Panią Zofię Blukacz oraz wszystkich uczniów, rodziców i mieszkańców sołectwa Słowik i Korwinów.

Po powitaniu gości rozpoczęła się część artystyczna, w której udział wzięli wychowankowie przedszkola i uczniowie szkoły. Dzieci dały popis swoich umiejętności tanecznych, wokalnych i recytatorskich. Do wspólnej zabawy zostali zaproszeni również rodzice.

Po zakończeniu części artystycznej na scenie zaprezentowała się grupa „Strażusie” – najmłodsi działacze OSP w Słowiku. Młodzi strażacy udzielili zebranym lekcji pierwszej pomocy. Następnie odbyły się konkurencje sportowe indywidualne i rodzinne. W czasie takiej imprezy nie mogło zabraknąć i innych atrakcji. Były oczywiście kule wodne, zamki dmuchane  i  kawiarenka, a także potrawy regionalne przygotowane przez KGW w Słowiku.

Składamy serdeczne podziękowania dla współorganizatorów festynu: gminie Poczesna, KGW w Słowiku, OSP w Słowiku oraz Radzie Rodziców działającej przy ZSP w Słowiku i wszystkim rodzicom.

Dziękujemy darczyńcom za nagrody główne i dar na rzecz szkoły: Panu Adamowi Morzykowi, Pani Justynie Krawiec-Puchale, Paniom z KGW w Słowiku, Państwu Justynie i Tomaszowi Sitkom, Państwu Marlenie i Łukaszowi Palimąkom, Państwu Małgorzacie i Grzegorzowi Hiszpańskim, Państwu Monice i Arkadiuszowi Dudkom, Państwu Magdalenie i Michałowi Zawalskim.

Dyrektor Iwona Skęda, wraz z Radą Pedagogiczną i wszystkimi pracownikami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słowiku dziękuje wszystkim za pomoc w organizacji festynu i miłą rodzinną atmosferę.

• ul. Podlaska 4
          42-263 Słowik