Aktualności
🐚🐚🐚🐚🐚🐚🐚🐚🐚🐚🐚🐚🐚🐚🐚🐚🐚
Bezpieczne wakacje!
Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa!
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2024/2025
- 14
"Tydzień dla Bezpieczeństwa" w naszej szkole
W ostatnich dniach roku szkolnego w naszej szkole odbył się wyjątkowy cykl działań edukacyjnych pod nazwą „Tydzień dla Bezpieczeństwa”. Celem akcji było przypomnienie uczniom, jak dbać o swoje bezpieczeństwo – w szkole, na drodze, w Internecie i podczas wakacyjnego wypoczynku.
W ramach akcji odbyły się: prelekcje o bezpiecznym wypoczynku nad wodą i w górach, zajęcia o zagrożeniach w sieci i ochronie danych osobowych. Szczególną uwagę poświęcono na temat „Bezpieczeństwa na drogach” – podczas pogadanki uczniowie utrwalili zasady bezpiecznego poruszania się po drogach jako piesi i rowerzyści. Dużą uwagę poświęcono także zasadom jazdy na hulajnogach elektrycznych i tradycyjnych. Omówiono m.in. obowiązek noszenia kasku, zakaz przewożenia pasażerów, konieczność zachowania ostrożności na chodnikach i przejazdach. Poruszony był również temat ochrony przed upałami – uczniowie dowiedzieli się, jak dbać o nawodnienie, unikać przegrzania i rozpoznawać objawy udaru słonecznego.
Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, rozwiązywali quizy, tworzyli hasła promujące bezpieczne zachowania. Cały tydzień przebiegał w atmosferze współpracy, zaangażowania i refleksji, nad tym, jak ważne jest dbanie o siebie i innych – nie tylko w szkole, ale i poza nią.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział! Życzymy bezpiecznych i radosnych wakacji!
Agnieszka Piątkowska
Festyn Rodzinny – Dzień Pełen Radości i Atrakcji
W słoneczny dzień 14 czerwca na terenie naszej szkoły odbył się coroczny Festyn Rodzinny, który jak zawsze przyciągnął wielu uczniów, rodziców, nauczycieli i mieszkańców okolicy. Wydarzenie obfitowało w atrakcje dla małych i dużych, tworząc wyjątkową, radosną atmosferę integracji i wspólnej zabawy.
Na scenie odbyły się barwne i pełne energii występy dzieci szkolnych i przedszkolnych – mali artyści prezentowali piosenki, tańce oraz krótkie inscenizacje, które wywoływały wzruszenie i dumę w oczach rodziców i dziadków.
Jednym z głównych punktów programu był dynamiczny pokaz judo, podczas którego młodzi sportowcy zaprezentowali swoje umiejętności i ducha fair play. Pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem i być może zainspiruje niejednego uczestnika do rozpoczęcia sportowej przygody.
Podczas festynu na sali sportowej odbyła się pogadanka profilaktyczna: "Nie daj się uzależnieniom" na której poruszono temat co to są uzależnienia (alkohol, narkotyki, dopalacze) oraz jaki wpływ mają substancje psychoaktywne na zdrowie psychiczne i fizyczne. Następnie przedstawiono zasady ochrony dzieci przed przemocą, nadużyciami, zaniedbaniem oraz omówiono obowiązki placówek oświatowych, instytucji kultury i organizatorów wydarzeń wobec dzieci według obowiązujących Standardów Ochrony Małoletnich.
Dużym powodzeniem cieszyła się również loteria fantowa, w której każdy los wygrywał. Dzięki hojności sponsorów i zaangażowaniu rodziców, uczestnicy mogli zdobyć atrakcyjne nagrody i drobne upominki. W tym miejscu chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować: Państwu Justynie i Tomaszowi Sitek, Panu Adamowi Morzykowi, Państwu Monice i Arkadiuszowi Dudek za ofiarowane nagrody główne. Ponadto dziękujemy za podarowanie fantów właścicielom firm: „Lemar”, „Polcar”, „MilluKids” - odzież dziecięca oraz wszystkim rodzicom i osobom które co roku pomagają w organizacji festynu.
Dużą atrakcją tegorocznego festynu była galeria prac plastycznych dzieci, która zachwycała pomysłowością i kolorami. Każda praca była wyjątkowa i stanowiła piękne świadectwo dziecięcej kreatywności.
Dla dziewczynek przygotowano wyjątkową niespodziankę – stoisko z zaplataniem warkoczyków, które cieszyło się ogromnym powodzeniem. Kolorowe warkocze dodawały dziewczynkom festynowego blasku i uśmiechu.
Nie zabrakło również kulinarnych przyjemności – zapach pyszności z grilla, hamburgery i domowe wypieki w kawiarence skutecznie kusiły gości. Wyjątkową oprawę kulinarną zapewniło Koło Gospodyń Wiejskich „Feniks” w Słowiku, które przygotowało tradycyjne potrawy regionalne. Dzieci z kolei mogły wyszaleć się na kolorowych dmuchańcach, kulach wodnych, które niezmiennie były jedną z największych atrakcji festynu.
Tegoroczny festyn był nie tylko okazją do zabawy, ale także do integracji i budowania więzi między uczniami, rodzicami, dziadkami i nauczycielami. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w jego organizację. Dzięki wspólnemu wysiłkowi całej społeczności szkolnej udało się stworzyć niezapomniane wydarzenie, które na długo pozostanie w naszej pamięci. To był dzień pełen radości, śmiechu i niezapomnianych wspomnień!
Agnieszka Piątkowska
9
"Klasa w terenie"
Podsumowanie udziału klas I - III w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Klasa w terenie".
Głównym celem edukacyjnego projektu ,, Klasa w terenie” było promowanie wartości edukacji na świeżym powietrzu. Zachęcenie nauczycieli i uczniów do „ opuszczenia ” swoich sal lekcyjnych i spędzania czasu poza budynkiem szkoły.
Ukończone zadania wynikające z projektu w roku szkolnym 2024/2025:
- Przyrodnicza Mandala;
- Ścieżka bosych stópek;
- Spacer po okolicy;
- Wyjście w ciekawe miejsce;
- Mali Ogrodnicy;
- Wyginam Śmiało Ciało
- Taniec na świeżym powietrzu;
- Lekturka pod gołym niebem.
Koordynator projektu: Agnieszka Miksza
"Kreatywna Matematyka"
Podsumowanie udziału klas II i III w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Kreatywna Matematyka".
Głównym celem Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Kreatywna Matematyka” było innowacyjne i pomysłowe podejście do edukacji matematycznej poprzez wielozmysłowe poznawanie świata liczb, figur geometrycznych, działań oraz zagadnień matematycznych. Nasi uczniowie zrealizowali 8 zadań projektowych tj.
- Zadanie 1: Twórcza matematyka - tworzenie obrazów z cyfr. Wykonano prace plastyczne pt. Kolorowy deszczyk lekiem na jesienną chandrę";
- Zadanie 2: Matematyka w sztuce - prace plastyczne inspirowane abstrakcjonizmem z wykorzystaniem figur geometrycznych. Temat pracy ,, Choinka";
- Zadanie 3: Matematyka od kuchni - warsztaty zdobienia pierników;
- Zadanie 4: Matematyka na wesoło - Gry planszowe;
- Zadanie 5: Sensoryczna matematyka - Układanie cyfr z klocków o różnorodnej teksturze;
- Zadanie 6: Matematyka na sportowo - Gra w kółko i krzyżyk na świeżym powietrzu z elementem rywalizacji;
- Zadanie 7: Matematyka jest wszędzie - Poszukiwacze oznak wiosny; - Zadanie 8: Matematyczny powrót do przeszłości - Gra w klasy.
Koordynator projektu: Agnieszka Miksza
Ogólnopolski Konkurs "Bądź Aktywny z Kuratorem”
W roku szkolnym 2024/25 uczniowie ZSP w Słowiku brali udział w Ogólnopolskim Konkursie "Bądź Aktywny z Kuratorem”. W ramach projektu szkoła zrealizowała 3 z 5 pięciu wymaganych zadań: ,,Taneczny trening” – uczniowie klas 1-3 wykonali taniec z dzwoneczkami ,,Jingle bells”. Nagrano 3 minutowy filmik i umieszczono na Zintegrowanej platformie Edukacyjnej oraz przesłano materiał na wskazany adres e-mailowy. W piątek 7 lutego 2025r. w naszej szkole na sali sportowej odbył się Gminny Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego w ramach Sportowej Ligi Szkół Podstawowych Gminy Poczesna 2024/2025 oraz Konkursu pod nazwą ,,Bądź Aktywny z Kuratorem”. Nagrano filmik i wykonano zdjęcia, które zostały umieszczone na ZPE i przesłane na e-maila. W ramach kolejnego zadania ,,Jedz smacznie i zdrowo” uczniowie kl.1-3 wykonali plakat "Zdrowy talerzyk” przedstawiający dzienny jadłospis. Śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja z uwzględnieniem 3 porcji owoców lub warzyw. Zdjęcie umieszczono na ZPE oraz przesłano na e-maila. Podczas ostatniego zadania ,,Poznajemy obiekty sportowe i szlaki turystyczne okolicy” uczniowie klas starszych wykonali mapę z uwzględnieniem dyscyplin sportowych, aktywności promujących aktywne spędzania wolnego czasu. Zdjęcie umieszczono na ZPE oraz przesłano na e-maila.
Poniżej linki do zamieszczonych zadań konkursu ,,Bądź aktywny z kuratorem"
https://moje.zpe.gov.pl/dolacz/72181300
https://moje.zpe.gov.pl/dolacz/31110000
https://moje.zpe.gov.pl/dolacz/54095800
https://moje.zpe.gov.pl/dolacz/42054300
Koordynator: Agnieszka Kowalkowska
"GODZINA DLA MŁODYCH GŁÓW"
Od 10 października szkoła dołączyła do pilotażowego programu profilaktyczny „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW”, zainicjowany przez Fundację UNAWEZA, jest to reakcja na obecną kondycję zdrowia psychicznego wśród młodych. Program powstał w odpowiedzi na potrzeby uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli i podkreśla znaczenie otwartej dyskusji o zdrowiu psychicznym.
Celem programu jest normalizowanie rozmów o zdrowiu psychicznym, rozwijanie kompetencji emocjonalno-społecznych i samoświadomości wśród młodzieży, a także wyposażenie osób uczniowskich w narzędzia do otrzymywania wsparcia. Program dąży również do profilaktyki zachowań autodestrukcyjnych poprzez edukację i zmianę postaw.
Inspiracją do stworzenia programu były kierunki wyznaczone przez wyniki badania „MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym”. Badanie to ujawniło obraz młodzieży borykającej się z samotnością, niską samooceną, ograniczonym poczuciem wpływu na otoczenie, brakiem zaufania do profesjonalnej pomocy i wsparcia społecznego, a także z przemocą rówieśniczą i hejtem.
W ramach programu „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW” zostały przeprowadzone cztery lekcje w I półroczu i cztery lekcje w II półroczu, które dostosowane były do różnych grup wiekowych: klasy I-III, IV-V, VII-VIII. Zajęcia były oparte na scenariuszach zajęć wraz z materiałami udostępnionymi przez fundację. Program wzbogacony był o miniprzewodniki z teorią i wskazówkami metodycznymi, a dla starszych grup – o filmiki od ambasadorów projektu. Zajęcia były prowadzone przez pedagoga, pedagoga specjalnego i psychologa. Liderem Projektu został pedgog specjalny Agnieszka Piątkowska, którą wspierała Koordynator województwa śląskiego Pani Agnieszka Pilch.
W projekcie MŁODE GŁOWY wspierani są również rodzice/opiekunowie, nauczyciele i nauczycielki. W ramach dodatkowych działań przygotowany został program wspierający umiejętności rodzicielskie i pedagogiczne. Jest to cykl filmów szkoleniowych, webinarów na żywo i podcastów dla opiekunów dostępny za darmo na stronie mlodeglowy.pl. udostępniany przez szkolną stronę FB.
Program Profilaktyczny „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW” został opracowany przez grono specjalistów z dziedziny pedagogiki, edukacji, psychologii czy higieny cyfrowej – zarówno przy udziale praktyków, jak i pracowników naukowych. Autorów znaleźć można w sekcji „Nasi eksperci” na stronie mlodeglowy.pl. Treści programu zostały opracowane na bazie literatury i bazy teoretycznej pod nadzorem merytorycznym sekcji oświaty Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Psychologów (www.ozzp.pl).
Program Profilaktyczny „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW” od samego początku podlega ewaluacji, która prowadzona jest przez zespół ekspertów pod kierownictwem Michała Kociankowskiego (pracownia badawcza Synergia). Całość ewaluacji dostępna będzie na stronie mlodeglowy.pl w zakładce „Opis lekcji”.
Lider projektu - Agnieszka Piątkowska
Wyniki konkursu szkolnego na logo szkoły
W naszej szkole odbył się konkurs na logo naszej szkoły, którego celem było stworzenie znaku graficznego nawiązującego do patrona szkoły – Orła Białego, a także do wartości, jakie nasza szkoła pielęgnuje na co dzień: wiedzy, szacunku i wolności.
Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem zarówno wśród rodziców naszych uczniów jak i samych uczniów – napłynęło wiele kreatywnych i oryginalnych prac. Prace pokazały nie tylko talent plastyczny uczniów i rodziców, ale również ich przywiązanie do szkoły oraz znajomość symboliki narodowej.
Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się ogromną pomysłowością, a w swoich projektach często łączyli nowoczesne formy graficzne z elementami godła narodowego, biało-czerwonej flagi oraz wizerunku orła jako symbolu siły, wolności i dumy.
Komisja konkursowa miała niezwykle trudne zadanie. Pod uwagę brano m.in.: estetykę, nawiązanie do patrona szkoły, zgodność z charakterem placówki, oryginalność pomysłu.
Miło nam ogłosić, że wśród rodziców zwycięzcami zostali:
Pani Jagoda W., która zajęła I miejsce
Pani Joanna Sz., która zajęła II miejsce
Pani Inga W., która zajęła III miejsce
Natomiast wśród uczniów zwycięzcami zostali:
Roksana K. zajmując I miejsce
Joanna Sz. i Mikołaj K., zajęli II miejsce
Robert W., zajął III miejsce
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególne podziękowania kierujemy do rodziców, którzy brali udział w konkursie a zarazem wspierali swoje dzieci w pracy twórczej i inspirowali ich do działania.
Dziękujemy za zaangażowanie, kreatywność i dumę, jaką wspólnie pokazujemy jako społeczność Szkoły im. Orła Białego w Słowiku.
Agnieszka Piątkowska
Wycieczka klas I-III
Dnia 18 czerwca 2025r. uczniowie klas I-III wybrali się na wycieczkę do Bajki Pana Kleksa oraz Kleks. Magia kina w Katowicach. Nasz pierwszy przystanek odbył się w Kleks. Magia kina. Uczniowie mieli okazję zwiedzić nowoczesne, multimedialne miejsce odkrywające tajniki produkcji filmowej. Przestrzeń wypełnioną oryginalną filmową scenografią sprowadzoną z całego świata. Stroje, rekwizyty, fantomy oraz mechatroniczne, ruszające się postacie skutecznie zanurzyły nas w bajkowy świat nowej Akademii Pana Kleksa. Ponadto wzięliśmy udział w warsztatach scenariuszowych, ilustratorskich oraz pokazie sztuki filmowej. Kolejnym punktem naszej wycieczki była Bajka Pana Kleksa, to multimedialna ekspozycja, która została podzielona na 8 stref tematycznych. Każde pomieszczenie inspirowane było krainami z serii przygód o Ambrożym Kleksie. Uczniowie pod czujnym okiem przewodnika mieli okazję: leczyć chore sprzęty, uczestniczyć w kleksografii, uczyć się wiązania prostych węzłów, odkrywać sekrety Pana Kleksa, które są ukryte w szufladach, wspólnie śpiewać i tańczyć do piosenki z Akademii Pana Kleksa. Korzystaliśmy również z interaktywnych elementów ekspozycji: gry planetarnej o układzie słonecznym, quizu wiedzy o kosmosie, foteli do symulacji stanu nieważkości, refleksomierzy. Był to dla nas wszystkich dzień pełen niesamowitych wrażeń, który z pewnością zostanie w naszej pamięci na długo.
Koordynator: Agnieszka Miksza
3
Ogólnopolski konkurs z języka angielskiego LEON
W naszej szkole odbył się ogólnopolski konkurs z języka angielskiego LEON, w którym udział wzięli uczniowie klas I-VIII. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań językowych, sprawdzenie umiejętności językowych uczniów oraz promowanie zdrowej rywalizacji.
Uczniowie mierzyli się z zadaniami sprawdzającymi znajomość słownictwa, gramatyki oraz rozumienia tekstu pisanego. Testy były dostosowane do poziomu wiekowego uczestników i obejmowały ciekawe, zróżnicowane ćwiczenia, które wymagały logicznego myślenia i znajomości języka w praktyce.
Z dumą informujemy, że 19 uczniów naszej szkoły uzyskało wspaniałe wyniki, a Igor Sitek z kl. VIII zdobył tytuł laureata zajmując 8 miejsce - gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Poniżej wyniki konkursu naszych uczniów jeszcze raz gratulujemy!
klasa 1 Franek Dróżdż - miejsce 12,
Klasa 2 Olgierd Piatkowski - miejsce 12, Oliwier Łebkowski - miejsce 24
Klasa 3 Emma Gruzla - miejsce 16
Klasa 4 Natalia Walentek - miejsce 21, Hania Dróżdż - miejsce 21, Izabela Grudniewska - miejsce 24,
Julia Adamska - miejsce 22, Tola Gryszka - miejsce 21, Jan Szmajdziński - miejsce 25, Paweł Tomza, - miejsce 24
Klasa 5 Ewa Marek - miejsce 18, Milena Wojciechowska - miejsce 23
Klasa 7 Natalia Pokusińska - miejsce 25, Nikola Brzeczek - miejsce 27
Klasa 8 Igor Sitek- miejsce 8, Wiktoria Walentek - miejsce 12, Amelia Michałowska - miejsce 15,
Wiktor Piątkowski - miejsce 17
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania, odwagi i chęci rozwijania swoich umiejętności językowych!
Joanna Gronkiewicz, Monika Orlikowska
Zielona Szkoła - Murzasichle
W dniach od 9 do 12 czerwca 2025r. odbyła się Zielona Szkoła do miejscowości Murzasichle. Był to wyjazd edukacyjno-wypoczynkowy dla uczniów z klas III-VIII, który połączony był ze zwiedzaniem znanych miejsc w Polsce z aktywnością na świeżym powietrzu.
W pierwszy dzień w drodze do Murzasichle odwiedziliśmy Kraków. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania Katedry Królewskiej w której jako pierwszy koronował się Władysław Łokietek. Odtąd w Katedrze miały miejsce najważniejsze ceremonie państwowe. Katedra Wawelska to także miejsce pochówku polskich królów. W katedrze zobaczyliśmy Kaplicę Zygmuntowską, uznawaną za perłę renesansu w Polsce, z charakterystyczną kopułą i nagrobkami królów Zygmunta I Starego i Zygmunta II Augusta.
Zobaczyliśmy również nagrobki: Władysława Łokietka, Kazimierza Wielkiego, Kazimierza Jagiellończyka, Władysława Jagiełły, królowej Jadwigi, bohaterów narodowych np. Tadeusza Kościuszki czy Józefa Piłsudskiego, poetów takich jak Adam Mickiewicz i Juliusz Słowacki.
Na koniec zwiedzania katedry poszliśmy zobaczyć słynny dzwon Zygmunta, który zawisł na wieży w 1520 roku. Oczywiście każdy z nas musiał dotknąć serca Dzwonu Zygmunta ponieważ jest to gest mający przynieść szczęście i spełnienie marzeń, a także oddanie hołdu jednemu z najważniejszych symboli Polski.
Następnie przeszliśmy na Rynek Główny. Podczas spaceru Drogą Królewską zobaczyliśmy najważniejsze budowle Krakowa: kościół św. Wojciecha, w którym wg legendy kazania miał głosić św. Wojciech, Kościół Mariacki, Sukiennice, Ratusz, Wieżę Ratuszową, oraz pomnik Adama Mickiewicza. Niezwykłym wydarzeniem był moment wysłuchania hejnału z wieży kościoła Mariackiego. Metą spaceru stał się Barbakan stąd udaliśmy się do autokaru i ruszyliśmy do punktu docelowego czyli Modrzewiowego Dworu w Murzasichle.
W drugi dzień pobytu odbyła się wycieczka do Zakopanego - zwiedzaliśmy z przewodnikiem m.in Zespół Skoczni narciarskich – Dużą i Małą Krokiew , Bazylikę Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach. Następnie udaliśmy się na Krupówki gdzie mieliśmy czas na zakup pamiątek. Kolejną atrakcją dla nas był wjazd i zjazd na Gubałówkę gdzie mogliśmy podziwiać piękny widok na Tatry.
Po południu w ośrodku w którym przebywaliśmy odbył się aktywny wypoczynek, nasi uczniowie zagrali na boisku w piłkę nożną, skorzystali z zabawy na trampolinie oraz z tak zwanych dmuchańców. Największą atrakcją był park linowy na którym nasi uczniowie wykazali się sprawnością oraz koordynacją ruchową. Po takim treningu udaliśmy się na spacer przez las do pobliskiej miejscowości Małe Ciche, od przewodnika dowiedzieliśmy się jakie mamy szlaki w górach oraz jak należy zachować się w lesie gdy spotkamy niedźwiedzia czy żmiję. Wróciliśmy do pensjonatu na kolację i nie wiadomo kiedy kolejny dzień zakończył się.
Trzeciego dnia odbyła się wycieczka górska z przewodnikiem tatrzańskim do Doliny Kościeliskiej w drodze powrotnej mieliśmy okazję skosztować słynne oscypki. Po obiedzie odbył się spacer po okolicy Murzasichle, odwiedziliśmy drewniany kościółek pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny – Królowej Świata. Kościół ten stanowi perełkę architektury drewnianej w stylu podhalańskim. W środku kościoła zapoznaliśmy się z legendą powstania Murzasichle. Po kolacji odbyła się prelekcja w Izbie Regionalnej u Gąsienicy. Z prelekcji dowiedzieliśmy się o pierwszych osadnikach, zwyczajach pasterskich, legendach zbójnickich, muzyce i stroju, wszystko to było poprzeplatane prezentacją instrumentów oraz humorem góralskim. Mieliśmy okazję zobaczyć bogate zbiory rzemiosła artystycznego, pasterskich sprzętów użytkowych, strojów oraz instrumentów regionalnych.
Nadszedł ostatni dzień Zielonej Szkoły rano po śniadaniu spakowani udaliśmy się na ostatnią wycieczkę do Rabki Zdrój przed odjazdem do domu. Rabka Zdrój powitała nas pięknym słoneczkiem zwiedziliśmy: park zdrojowy wraz z tężnią solankową i Pijalnią Wód Mineralnych, deptak i fontannę ze słoniami ,Pomnik św. Mikołaja oraz kamień zwany Orderem Uśmiechu. Warto zauważyć że Rabka-Zdrój jest znana jako "Miasto Dzieci Świata" i jest siedzibą Muzeum Orderu Uśmiechu, jedynego na świecie odznaczenia przyznawanego dorosłym przez dzieci.
Po czterech intensywnych dniach szczęśliwi i zadowoleni wróciliśmy do domu.
Dziękujemy Wam drodzy Uczniowie za aktywne uczestnictwo w zajęciach, entuzjazm i pozytywną energię, którą wnosiliście każdego dnia. Dziękujemy za wzajemne wsparcie, pomoc kolegom i koleżankom podczas pobytu.
Rodzicom dziękujemy za zaufanie, którym nas Państwo obdarzyliście, powierzając nam opiekę nad Waszymi dziećmi podczas wyjazdu.
Agnieszka Piątkowska, Monika Sadowska-Szatan, Agnieszka Kowalkowska
23
Spektakl muzyczny "Safari"
W dniu 23 kwietnia 2025r. zorganizowano wycieczkę klas 1-3 do Politechniki Częstochowskiej na spektakl muzyczny "Safari" w wykonaniu Teatru Polskiego Kultura. Uczniowie przeżyli egzotyczną przygodę. Barwne postacie w sposób bliski dzieciom przekazały ważne wartości płynące z wystawianej sztuki. Poruszyły temat przyjaźni, tolerancji i samoakceptacji. Sceny odgrywane w przedstawieniu podkreślały istotę różnorodności w naszym życiu. Pokazały dzieciom, że każdy z nas jest inny, a przez to wyjątkowy. Dzieci dowiedziały się, aką moc ma przyjaźń, a także tego, że należy szanować każdego człowieka, niezależnie od jego wyglądu czy zachowania. Oplecione kolorową, egzotyczną scenerią dialogi sprawiły, że dzieci z chęcią brały czynny udział w przedstawieniu. Wchodziły w interakcję z aktorami, odpowiadały na stawiane pytania, żywo reagowały na zabawne sceny, a ich śmiech rozbrzmiewał w całej sali. Wyjazd na spektakl „Safari” okazał się dla uczniów nie tylko ciekawą przygodą, ale również wartościową lekcją. Dzieci miały okazję nie tylko dobrze się bawić, ale także utrwalić ważne przesłania dotyczące przyjaźni, tolerancji i akceptacji siebie oraz innych. Tego typu wydarzenie z pewnością pozostanie w ich pamięci na długo.
Organizator: Agnieszka Kowalkowska
Archiwum Aktualności
- Lipiec 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Wszystkie