• Dzień Chłopaka

• "W weekend będzie święto Wasze, dzień prezentów, życzeń, innych przyjemności już nawet nie zliczę!

Z okazji Waszego Święta - my, dziewczyny, życzymy każdemu chłopcu:

Dziewczyny - tylko tej najfajniejszej,

Ciastek- tylko tych najsłodszych,

Zabaw - tylko tych najweselszych,

Przygód- tylko najciekawszych ... i butów - takich, w których wszędzie możesz dotrzeć.

Bądźcie na co dzień dżentelmenami!

Dżentelmen - wszędzie jest mile widziany.

Nie przełazi przez parkany.

Przed robotą się nie wzdraga.

Tam gdzie może, to pomaga.

Pierwszy kłania się znajomym.

Nie jest psotny i łakomy.

Mówi proszę i dziękuję.

I zawsze się dobrze zachowuje"

Z najlepszymi życzeniami dla wszystkich chłopców w naszej szkole.

A grosik od Nas niech przyniesie Wam szczęście

• Klasy I-III na spektaklu "Kopciuszek"

• Najmłodsi uczniowie naszej szkoły z kl I-III w Młodzieżowym Domu Kultury w Częstochowie oglądali spektakl pt. "Kopciuszek".  "Kopciuszek" to historia o tym, że nawet po największej burzy przychodzi słońce, a nasze losy to jedna wielka niespodzianka. Znana baśń w nowej interpretacji pokazała prawdziwą siłę przyjaźni i miłości oraz, że to właśnie dobro zawsze góruje nawet nad najmroczniejszymi wydarzeniami w naszym życiu.

Agnieszka Kowalkowska, Agnieszka Piątkowska, Monika Matysiak

• PRZYTUL SIĘ DO DRZEWA

• Ogólnopolska kampania PRZYTUL się do DRZEWA ma celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, uczula na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru.

Nasza szkoła przyłączyła sie do kampanii, a nasi uczniowie pokazali, że zależy im na ochronie lasów i że kochają nasze Polskie lasy i wszystko zrobią aby nie dochodziło do powstawania pożarów.

#straznicylasow

• Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego

• W ramach Ogólnopolskiego Projektu Społeczno – Edukacyjnego „Każdy inny – wszyscy równi” nasza szkoła aktywnie uczestniczyła w realizacji zadania dotyczącego osób niesłyszących. Miedzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego stał się okazją do zwrócenia uwagi na osiągnięcia osób głuchych oraz na ich problemy z jakimi na co dzień się spotykają.

Na koniec każdy z nas miał okazję poznać parę słów w języku migowym.

• Akcja "Sprzątania Świata"

•     15 września 2023r. przystąpiliśmy do akcji Sprzątania Świata. Celem "Sprzątania świata" jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska - poczynając od uprzątania śmieci, poprzez promocję i stosowanie selektywnej zbiórki odpadów po długofalowe, rozbudowane programy ekologiczne.

Tego dnia zostaliśmy podzieleni na trzy grupy, uczniowie z klasy I-III sprzątały teren szkoły, wzdłuż drogi uczniowie z klasy VII i VIII natomiast klasy IV-VI miały za zadanie posprzątać teren pobliskiego parku. Zanim uczniowie przystąpili do sprzątania, przypomnieliśmy zasady segregacji śmieci. Ale przede wszystkim przypomnieliśmy że: wszystkie decyzje, jakie podejmuje każdy z nas mają wpływ na nasze środowisko! Tak więc: POSPRZĄTAJMY SWÓJ KAWAŁEK POLSKI!

Za udział w akcji nasza szkoła otrzymała certyfikat za, który serdecznie dziękujemy!

Monika Orlikowska, Agnieszka Piątkowska.

• Władze Samorządu Uczniowskiego wybrane

•     15 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego.

Uprawnieni do głosowania byli uczniowi klas IV-VIII. Wybór nie był łatwy, a kandydatów było ośmiu.

Większością głosów zwyciężyła uczennica ósmej klasy Wiktoria Bigda.

Gratulujemy!!!

• "Trochę lata na talerzu"

•  Każdy z uczniów klasy I przyniósł owoce, które lubi aby później przygotować sałatkę owocową. Pierwszoklasiści  podzielili się wiedzą dotyczącą wartości odżywczych owoców. Najwięcej radości sprawiło uczniom ich krojenie. Była to okazja do utrwalenia podziału na owoce i warzywa oraz cenna lekcja samodzielności.

Monika Matysiak

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

•     W dniu 4 września 2023r. oficjalnie rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2023/2024. Każdego roku jest to emocjonujące wydarzenie, które gromadzi uczniów, rodziców i nauczycieli. Dyrektor szkoły serdecznie powitała uczniów, ich rodziców, nauczycieli oraz zaproszonych gości. Uczniowie klasy IV i VII swym występem sprawili, że inauguracja nowego roku szkolnego stała się bardzo uroczysta. W tym też dniu pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności szkolnej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Słowiku. Wszystkim uczniom i pracownikom szkoły życzymy, aby nowy rok szkolny był pełen sukcesów i ciekawych wyzwań edukacyjnych.

Grzegorz Leonarcik, Monika Matysiak