• DZIEŃ CHŁOPAKA – 30 WRZEŚNIA

•      W piątek 30 września, nasza szkoła świętowała Dzień Chłopaka. Samorząd Uczniowski w imieniu Dziewczyn i Pań ze szkoły złożył życzenia wszystkim Chłopcom i Panom oraz przygotował mały upominek. Upominek nie bez przyczyny przybrał formę medalu, ponieważ w naszej szkole mamy najlepszych Super Chłopaków!!!

W tym dniu odbywały się również klasowe obchody Dnia Chłopaka, było upominkowo, zabawnie i smacznie. Wspólna zabawa wszystkim dzieciom dała dużo radości i sprawiła, że to był naprawdę wspaniały dzień.

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

•       W piątek 30 września 2022 r. odbyły się w naszej szkole demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Jest to dla całej społeczności szkolnej bardzo ważne wydarzenie, w którym uczniowie świadomie dokonują wyboru swoich przedstawicieli na cały rok szkolny.

Wybory poprzedziła kampania, w czasie której kandydaci przygotowali plakaty wyborcze, a na nich umieścili swoje pomysły, propozycje, działania. Głosowanie przebiegło spokojnie.

Po podliczeniu głosów przez komisję wyborczą wszystko stało się jasne. Nowy skład Samorządu Uczniowskiego jest następujący:

Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Martyna Walczak - kl.VIII

Zastępca Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego – Wiktoria Walentek-kl.VI

Skarbnik Samorządu Uczniowskiego – Julia Skalik kl. VIII

Wszystkim uczniom dziękujemy za oddanie głosu, a nowo wybranym władzom SU gratulujemy oraz życzymy owocnej pracy na rzecz szkoły oraz społeczności szkolnej.

Opiekun SU - Agnieszka Piątkowska

• Kampania społeczna "Pola Nadziei"

• Po raz pierwszy nasza szkoła przystąpiła do kampanii społecznej "Pola Nadziei", której celem jest pozyskanie funduszy na rzecz Hospicjum w Częstochowie.

Kampania Pola Nadziei to ogólnoświatowa kwesta na rzecz osób objętych opieką hospicyjną. Symbolem kampanii jest wiosenny kwiat – żonkil. Od 2003 roku „Pola Nadziei” to program ogólnopolski. Nasza szkoła przyłączając się do akcji Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej wspiera ideę bezinteresownej pomocy.

Kampania przebiega w dwóch etapach. Pierwszy odbywa się jesienią, kiedy to na znak solidarności z osobami objętymi opieką hospicyjną, sadzimy żonkile (dobrowolna wpłata za 1szt cebulki, wynosi 2,50 zł.). Drugi etap odbywa się na wiosnę, gdy kwitną żonkile, przypominając o akcji na rzecz osób cierpiących, oczekujących naszej pomocy, wsparcia i nadziei.

Nasze "Pola Nadziei" zostaną utworzone na placu szkolnym i z góry dziękujemy za wsparcie tej akcji.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: https://hospicjum-czestochowa.pl/pola-nadziei-20222023/

• Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

• Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Wtedy zaczyna się niesamowita, czytelnicza przygoda dzieci, które mogą już same czytać.

W tym roku szkolnym na uroczystym pasowaniu klasa pierwsza gościła w bibliotece w dniu 21 września. Był to dzień, na który uczniowie czekali z utęsknieniem. Założenie karty bibliotecznej i pierwsze wypożyczanie książek dało dzieciom dużo radości i powodu do dumy.

W pierwszej części uroczystości pierwszaczki otrzymały garść informacji na temat regulaminu wypożyczania i zasad postępowania z książkami oraz o zasadach zachowania w bibliotece. Następnie uczestniczyli w zabawach polegających na rozwiązywaniu zagadek i rebusów związanych z książką, biblioteką oraz bajkami.

• Warsztaty w Osikowej Dolinie

• 16 września 2022 roku uczniowie klas: I i II wybrali się na wycieczkę autokarową do Koziegłów. Celem wyprawy był udział w warsztatach rękodzieła artystycznego, które odbywają się w Osikowej Dolinie.

Osikowa Dolina to miejsce, które urzekło wszystkich swoją niezwykłą naturalnością i ciepłem drewna osikowego. Dzięki uczestnictwu w warsztatach dzieci miały możliwość zapoznania się z mało znaną techniką rękodzielnictwa z tego naturalnego surowca.

Pod opieką instruktorów, dzięki oryginalnej technice dzieci i wychowawcy wykonali pingwinki z naturalnych wiórów drewna osikowego. Warsztaty w Osikowej Dolinie to niezapomniana lekcja tradycji połączona z możliwością rozwoju zdolności artystycznych, kreatywnych i manualnych.

Anna Mrozek

• 5 września w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.

Jest to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych.

Kropkę możemy spotkać na każdym przedmiocie którego uczymy się w naszej szkole. Na muzyce skacze po pięciolini, na geografii wyznacza nam cele. Na matematyce dzięki niej wymnażamy, a na polskim kończymy nią zdania. Czy atom nie jest też kropką?

Więc zaprosiliśmy KROPKĘ na scenę.

• Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

• Witam Państwa w nowym roku szkolnym.

Szybki rozwój zagrożeń cywilizacyjnych zmusza nasdo podejmowania aktywnych metod dbania o własne zdrowie oraz kształtowania umiejętności jego ochrony. Wiedza o zdrowiu to pierwszy krok do świadomej i trwałej zmiany postaw, w tym higieniczno-sanitarnych. Korzyści z wczesnej profilaktyki oraz właściwe zachowania zdrowotne pozwolą cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem. W dniach 12-16 września odbywa się w naszej szkole Tydzień profilaktyki chorób zakaźnych. Będziemy przeprowadzać pogadanki, lekcje tematyczne, wykonywać plakaty i oglądać filmiki dotyczące w/w tematyki.Chcielibyśmy, aby nasi uczniowie posiedli jak najwięcej wiedzy i umiejętności dotyczących dbania o swoje zdrowie oraz stosowali tę wiedzę w praktyce. Zachęcam również Państwa do rozmów ze swoimi dziećmi na ten temat i kształtowania zachowań, które uczą zapobiegać chorobom.

Ilona Sokołowska