• PODZIĘKOWANIE

• Z wielką radością przyjęliśmy informację o otrzymaniu funduszy rządowych na budowę sali gimnastycznej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Słowiku. Od wielu lat czekaliśmy na poprawę warunków do prowadzenia ćwiczeń i zabaw naszych uczniów i wychowanków.

Dzięki staraniom Wójta Gminy Poczesna Pana Krzysztofa Ujmy oraz dobrej woli Przewodniczącej Rady Gminy Pani Iwony Choły, a także przychylności całej Rady Gminy nasi uczniowie będą mogli  w warunkach podobnych, jak ich rówieśnicy z innych placówek oświatowych gminy rozwijać swoje umiejętności i zdolności sportowe.  Sala gimnastyczna jest nieodzownym elementem procesu dydaktycznego każdej szkoły. Zapewnia ćwiczenia doskonalące gry grupowe: koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną. Powinniśmy dbać, aby młode pokolenia miały dobrą kondycję fizyczną, odnosiły sukcesy sportowe, propagowały zdrowy tryb życia i nie były narażone na zbędne kilogramy prowadzące do otyłości. Sala gimnastyczna może pełnić nie tylko funkcję sportową, ale również kulturalną. Mogą się w niej odbywać koncerty, uroczystości, spotkania o randze lokalnej, jak i gminnej. Cieszymy się, że nasi uczniowie i wychowankowie już niedługo będą mogli ćwiczyć przez cały rok w nowej pełnowymiarowej sali gimnastycznej.

Pragniemy serdecznie podziękować Panu Wójtowi Krzysztofowi Ujmie i wszystkim osobom, które przyczyniły się spełnienia oczekiwań całej społeczności szkolno-przedszkolnej.

Dyrektor wraz z Gronem Pedagogicznym, Pracownicy, Rodzice oraz Uczniowie

• Wyjazd na spektakl kl.1-3

•     Po długiej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, w dniu 6 maja 2022r. uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym pt.: „Alladyn”, który odbył się w MDK w Częstochowie. Spektakl przeniósł dzieci w egzotyczną krainę z baśni 1000 i jednej nocy. Barwne dekoracje i stroje aktorów oraz efekty specjalne sprawiły, iż dzieci poczuły  klimat świata baśni. Dopełnieniem efektu były piosenki śpiewane podczas przedstawienia.

Dodatkową atrakcją wyjazdu był dla dzieci przejazd pociągiem PKP, gdyż wielu z nich nie miało dotychczas okazji do korzystania z publicznych środków transportu :-)

Agnieszka Konopka

• ŚWIĘTO UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

•      Narodowe święto z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja poprzedzone było w naszej szkole uroczystym apelem.

Uczniowie z klasy 5 przybliżyli nam okoliczności uchwalenia i główne założenia Konstytucji 3 Maja.

Uroczysty nastrój podkreślały recytowane fragmenty poezji oraz wspólne zaśpiewanie pieśni „Witaj majowa jutrzenko” oraz hymnu Polski „Mazurka Dąbrowskiego”.

Na koniec apelu została przedstawiona krótka prezentacja historii uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W dniu 3 maja uczniowie klasy 8 i 1 wraz z rodzicami uczestniczyli w gminnych obchodach uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Nieradzie.

Szkolny apel i udział w gminnych obchodach na pewno spowodowały, że nikt z uczniów z naszej szkoły w dniu 3 maja nie miał wątpliwości, co za święto obchodzimy i dlaczego dla nas Polaków jest takie ważne.

Agnieszka Piątkowska, Grzegorz Leonarcik