• Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu "Orzeł Matematyczny"
          • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu "Orzeł Matematyczny"

          •         W dniu 12 października 2021 r odbył się Ogólnopolski Konkurs „Orzeł Matematyczny” do którego przystąpiło 18 uczniów naszej szkoły.

                        Konkurs rozgrywany był w czterech kategoriach wiekowych: klasa II, klasy III – IV, klasy V – VI, klasy VII – VIII. Laureatami konkursu zostali: Wiktoria Walentek - klasa V, Julia Skowronek - klasa VI, Kinga Juszczyk - klasa VIII 

                       Uczestnicy tegorocznej edycji wykazali się dużą wiedzą, uzyskując bardzo wysokie wyniki. Z tego powodu pragniemy złożyć gratulacje wszystkim uczniom, którzy postanowili wziąć udział w konkursie, wykazując szczególne zainteresowanie przedmiotem, zaangażowanie w naukę i ambicję.

                      Życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy do udziału w konkursie w kolejnym roku szkolnym.

            Aneta Jędrzejczyk, Ewa Piątkowska

        • Wyniki konkursów świątecznych!
          • Wyniki konkursów świątecznych!

          •  

            Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursach o tematyce bożonarodzeniowej. Wśród laureatów XX Powiatowego Konkursu Plastycznego „Tradycyjne Ozdoby Choinkowe” znaleźli się uczniowie klasy I - Jan Niestrój (III miejsce) oraz Hania Dróżdż (III miejsce).

            Dwoje uczniów klasy I, znalazło się w gronie laureatów XVI Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Szopka Bożonarodzeniowa”: Hanna Dróżdż (I miejsce), Jan Szmajdziński (II miejsce).

            Pierwszoklasiści przygotowali piękne pierniki na VI Powiatowy Konkurs Cukierniczy „Zostań Cukiernikiem na święta, hobby a może zawód?”. Ich prace zostały docenione i nagrodzone: Tola Gryszka (I miejsce), Natalia Walentek (I miejsce), Paweł Tomza (II miejsce), Hania Dróżdż (wyróżnienie).

            Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

            Joanna Koniecka

        • Nauka zdalna
          • Nauka zdalna

          • OD 20 GRUDNIA DO 9 STYCZNIA ZAJĘCIA W SZKOŁACH W SYSTEMIE ZDALNYM

             

             

             

            Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 13.12.2021r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19 (Dz.U. poz.2301) zmienia się w okresie od dnia 20 grudnia 2021r. do dnia 9 stycznia 2022r. organizacja pracy naszej szkoły.

            1. Wszyscy uczniowie klas I – VIII będą realizowali zajęcia zdalnie zgodnie z planem lekcji z wykorzystaniem platformy Microsoft TEAMS.

            2.Uczniowie, którzy z uwagi na rodzaj niepełnosprawności nie będą mogli realizować zajęć w miejscu zamieszkania, będą realizować zajęcia w szkole pod opieką nauczyciela wspomagającego z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

            3. Na wniosek rodziców uczniów klas I-III, którzy nie są w stanie zapewnić opieki swoim dzieciom w dniach od 20 do 23 grudnia 2021r. oraz od 27 do 31 grudnia 2021r, także od 3 do 5 stycznia i 7 stycznia 2022r. będzie możliwa opieka w świetlicy szkolnej.

            4. W dniach 20-22 grudnia 2021r. zajęcia wspomagające będą realizowane zgodnie z planem zajęć.

            5. Dla uczniów klasy VIII zorganizowane będą konsultacje z nauczycielami j. polskiego, matematyki i języka angielskiego przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty.

            6. Harmonogram organizacji zajęć w okresie od 20 grudnia 2021r. do 9 stycznia 2022r.

             - 20,21,22 grudnia – zajęcia zdalne

             - 3,4,5 stycznia – zajęcia zdalne

             - 23, 27, 28, 29, 30,31 grudnia  - przerwa świąteczna (opieka na świetlicy)

             - 7 stycznia – dzień wolny od zajęć dydaktycznych (opieka na świetlicy

            7. Przedszkole pracuje bez zmian w reżimie sanitarnym.

             

            Dyrektor ZSP w Słowiku

            Iwona Skęda

        • Kotki dla Agatki
          • Kotki dla Agatki

          • 14 grudnia 2021 we wtorek w ZSP w Słowiku  została przeprowadzona akcja charytatywna KOTKI DLA AGATKI              w  przedsięwzięciu uczestniczyli uczniowie oraz  grupy z przedszkola. Chętni zamieniali się w kotki  ulubione zwierzęta AGATKI, rysowali lub robili ze śniegu jej ulubione zwierzaki. ( Agatka Kuberska to siedmiolatka z Częstochowy z guzem mózgu która potrzebuje 8000000 na leczenie w amerykańskim szpitalu). 

             Każdy uczeń i rodzic  z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słowiku dostał ulotkę z informacją gdzie i w jaki sposób może dokonać wpłaty na rzecz leczenia Agatki


            https://www.siepomaga.pl/potrzebujacy/waleczna-agatka/koszyk/przelew-tradycyjny

            Szkolne Koło Wolontariatu

        • III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim
          • III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim

          • W listopadzie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  Ogólnopolskim  Konkursie Literackim dla Dzieci i Młodzieży „Opowieść niesamowita, wiejskością podszyta”. Organizatorem było Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”. Przedmiotem konkursu było napisanie opowiadania, które miało rozgrywać się w scenerii wiejskiej, a wśród bohaterów miały znajdować się postacie, związane z dawnym wierzeniami ludowymi tj. m.in. zmorami, utopcami czy południcami. Uczennica klasy VI Julia Skowronek napisała opowiadanie pod tytułem ,,Kaszubskie spotkanie” i zajęła III miejsce. Otrzymała dyplom i kartę prezentową do Empiku. Gratulujemy!

            Agnieszka Kowalkowska

             

             

             

        • Gratulujemy!
          • Gratulujemy!

          • Tola Gryszka osiągnęła kolejne sukcesy.

            Uczennica klasy I zdobyła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Artystycznym „Baśniowa Rodzina w Obiektywie”. Konkurs został zorganizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, który obchodzony jest 5 listopada. Zadaniem konkursowym było wykonanie zdjęcia przedstawiającego członków rodziny w wybranej scenie i strojach z dowolnej baśni literackiej lub legendy. Tola wraz z rodzicami i bratem wybrała baśń „Czerwony Kapturek”. Gratulujemy Toli i jej najbliższym kreatywności i zaangażowania w wykonanie zdjęcia!

            Nasza Pierwszoklasistka, wykonała również pracę na IX Powiatowy Konkurs Plastyczny „Jesień w orgiami”. Pomysłowość i sposób przedstawienia jesieni za pomocą sztuki składania papieru została doceniona przez jury konkursowe. Tola zajęła III miejsce!

            Joanna Koniecka

        • Zapal #ŚwiatłoWolności – akcja społeczna IPN
          • Zapal #ŚwiatłoWolności – akcja społeczna IPN

          • Akcja społeczna - „Zapal Światło Wolności” jest znakiem pamięci o ofiarach brutalnej polityki władz PRL  świece, które rozbłysną w oknach szkół, uczelni, urzędów i instytucji publicznych, a także domów i mieszkań w poniedziałek, 13 grudnia o symbolicznej godzinie 19:30. będą przypominały o tych wydarzeniach. W ramach inicjatywy można zapalić także wirtualne światło wolności na stronie IPN https://swiatlowolnosci.ipn.gov.pl/ 

            Akcja społeczna „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności” została zainicjowana kilka lat temu przez IPN. Nawiązuje ona do gestu, jakim na początku lat osiemdziesiątych Polacy i inni mieszkańcy wolnego świata wyrażali sprzeciw wobec brutalnej polityki władz PRL. 

            Na znak solidarności z represjonowanymi, internetowymi i ich rodzinami świecę w oknie Pałacu Apostolskiego w Watykanie zapalił  papież Jan Paweł II. Do podobnego gestu jedności z Polakami żyjącymi w rzeczywistości stanu wojennego wzywał także prezydent USA Ronald Reagan. Mówił wówczas: „Niech płomień milionów świec w amerykańskich domach będzie świadectwem, że światła wolności nie uda się zgasić”.

            #ŚwiatłoWolności

        • Awaria logowania i_przedszkole
          • Awaria logowania i_przedszkole

          • Szanowni państwo, informuję, iż wystąpiła awaria logowania do aplikacji mobilnej i_przedszkole. Dopóki problem nie będzie naprawiony bardzo proszę o korzystanie z panelu rodzica logując się poprzez przeglądarkę internetową.

            Iwona Polak

        • Mikołajki w naszej szkole
          • Mikołajki w naszej szkole

          •      Jak zawsze, także i w tym roku świętowaliśmy nadejście św. Mikołaja.

                 W tym roku, ze względu na trwającą pandemię nie mogliśmy udać się do kina, restauracji Mc ‘Donalds czy      w inne miejsce, gdzie się dobrze bawimy. Jednak wcale się nie nudziliśmy. W ramach obchodów tej tradycji, min: dekorowaliśmy pierniczki dla szanownego gościa, rysowaliśmy jego portret, podglądaliśmy wioskę św. Mikołaja w Rovaniemi i robiliśmy dekoracje klasowe związane z nadchodzącymi świętami. Mikołaj rozdał dzieciom mnóstwo słodyczy i upominków, co spotkało się z żywym entuzjazmem uczniów.

               Oprócz tego odwiedzili nas policjanci z Wydziału Prewencji KMP w Częstochowie, ale nie sami! Były z nimi konie policyjne. Piękne kare wierzchowce, dzięki którym obejrzeliśmy różne sposoby poruszania się na koniu      i poznaliśmy specyfikę pracy policji konnej. Mogliśmy również pogłaskać zwierzę i uwiecznić tę wizytę na wspólnym zdjęciu. Goście przygotowali także upominki mikołajkowe dla najmłodszych uczniów.

               Ponadto chętni uczniowie wzięli udział w konkursie „Błyszczę przykładem na wsi” zorganizowanym z okazji 30-lecia KRUS przez jubilata i policję. Wszyscy biorący udział w konkursie uczniowie wykazali się znajomością podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie wsi wypełniając z łatwością konkursową krzyżówkę.

               Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby nasi uczniowie w tym dniu czuli się radośnie i wyjątkowo!

            Agnieszka Konopka

             

          • GRATULUJEMY!

          •  

               Ewa Marek uczennica kl. II zajęła II miejsce w XXI Regionalnym Konkursie Recytatorskim „Chrońmy Ziemię”. Patronat nad konkursem, objął Starosta Powiatu Częstochowskiego – Pan Krzysztof Smela.

             

            Monika Matysiak

        • "Napisz list zmień życie"
          • "Napisz list zmień życie"

          • Uczniowie klasy VIII wzięli udział w ogólnoświatowej akcji "Maraton Pisania Listów", jest to największa globalna akcja na rzecz praw człowieka: na całym świecie rok do roku łączymy siły, aby wspólnie wysyłać apele listowne do władz i wyrazy solidarności w sprawach kilku konkretnych osób, których prawa człowieka są łamane. W Polsce piszemy już od 20 lat, a pierwszy Maraton został zorganizowany w 2001 r. dzięki inicjatywie grupy lokalnej Amnesty z Warszawy.

             

        • „Bawimy się i poznajemy”
          • „Bawimy się i poznajemy”

          •          Zajęcia z pedagogiem w klasie IV to nabywanie umiejętności nawiązywania kontaktów społecznych.         W dobrych humorach i z dobrym nastawieniem do zabawy uczennice rozwijały umiejetność współpracy               w grupie.

             

        • "Pierwsze abecadło"
          • "Pierwsze abecadło"

          •  

                Uczniowie klasy I otrzymali Wyprawkę Czytelniczą w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”. Kampania realizowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka. Specjalnie przygotowana książka zaprasza pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a także czerpania przyjemności z czytania lektury. Celem kampanii jest rozbudzanie w dzieciach miłości do czytania już od najmłodszych lat, zachęcanie rodziców i opiekunów do wspólnego, rodzinnego czytania z dzieckiem, a także przypomnienie o korzyściach wynikających z czytania dla rozwoju dziecka.

                Oprócz książki, w Wyprawce Czytelniczej uczniowie znajdą również broszurę „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”, która jest poradnikiem dla rodziców, podpowiadającym jak wspierać dziecko w nauce czytania oraz zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci związane z tekstami z książki. Dla pierwszoklasistów przygotowano także Kreatywny alfabet – plakat z literami do wycinania.

                 Uczniowie klasy pierwszej, podczas zajęć z wychowawcą od razu postanowili przeczytać jedno z opowiadań zawartych w książce. „Czterolistna koniczynka” autorstwa M. Strzałkowskiej zainspirowała dzieci do wykonania pięknych ilustracji.

                Po zajęciach wszyscy zgodnie obiecali, że po „Pierwsze abecadło” będą chętnie sięgać podczas długich, jesienno – zimowych wieczorów.

            Joanna Koniecka

            Monika Sadowska - Szatan

             

        • „GDY GAŚNIE PAMIĘĆ LUDZKA, DALEJ MÓWIĄ KAMIENIE – 13 GRUDNIA 1981- PAMIĘTAMY”
          • „GDY GAŚNIE PAMIĘĆ LUDZKA, DALEJ MÓWIĄ KAMIENIE – 13 GRUDNIA 1981- PAMIĘTAMY”

          •     W naszej szkole realizowany jest projekt „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 GRUDNIA 1981- PAMIĘTAMY

               W ramach projektu przygotowane zostało szkolne miejsce patriotyczno – historyczne 40 lat po stanie wojennym

                Uczniowie klas 7-8 na zajęciach z historii:

            - wysłuchali archiwalnego przemówienia gen. Wojciecha Jaruzelskiego                                                                       o wprowadzeniu stanu wojennego,

            - poznali historię stanu wojennego i historię pacyfikacji kopalni „Wujek”

            - rozwiązywali zadania i analizowali teksty źródłowe zaproponowane przez IPN,

            - poznali trudy życia codziennego w czasie stanu wojennego,

            - uczniowie opowiadali i wymieniali się wspomnieniami swoich bliskich                                                                     o ciężkich czasach podczas stanu wojennego

              Uczniowie z klasy 8 uczęszczający na zajęcia rozwijające z historii rozszerzali swoją wiedzę z historii solidarności i z stanu wojennego, wykorzystując materiały udostępnione na stronie projektu. Poprzez zdjęcia, prezentacje i materiały udostępnione w Internecie zostało ukazane życie codzienne w czasach z PRL

               Odbył się pokaz filmu dokumentalnego Nie zabierajcie mamy. Przedstawia on nieopowiedzianą do tej pory historię działaczek „Solidarności” – kobiet aresztowanych i internowanych w trakcie trwania stanu wojennego      w Polsce.

               Została zaprezentowana na tablicy multimedialnej wystawa przygotowanej przez IPN Stan wojenny 1981 – 1983” dla klasy 7 i 8, wystawa ta w formie gazetki, została umieszczona przy miejscu patriotyczno-historycznym w świetlicy szkolnej.

               Uczniowie z klasy 5 i 8 wzięli udział w wojewódzkim konkursie literackim -  Stan wojenny we  wspomnieniach naszych bliskich

               Uczniowie najstarszej klasy obejrzeli również film „Śmierć jak kromka chleba” w reżyserii Kazimierza Kutza. Film upamiętnia pacyfikację kopalni Wujek po wprowadzeniu stanu wojennego w 1981r.

               Przy tablicy mieszczącej się przy budynku MPK Al. Niepodległości 30 w Częstochowie, upamiętniliśmy byłych działaczy NSZZ ”Solidarność”

              Tematy poruszane w ramach projektu, obudziły w naszych uczniach zainteresowanie tą trudną i bolesną historią Polski. Największym zdziwieniem dla uczniów było to, że strzelano do niewinnych osób, zastraszano ich i bito. Często padały słowa: dlaczego, nie do uwierzenia, niewyobrażalne. Na koniec przyszła refleksja, że stan wojenny pokazał, że w chwilach próby jesteśmy Narodem, który solidaryzuje się i umie sprostać trudnym i wielkim zadaniom. 

                                                    Agnieszka Piątkowska - koordynator projektu

             

        • Kolejne sukcesy Naszych Uczniów
          • Kolejne sukcesy Naszych Uczniów

          • Tola Gryszka oraz Paweł Tomza, uczniowie klasy 1, zdobyli wyróżnienia w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym dla uczniów klas I-III „Jestem bezpieczny na drodze”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Nieradzie pod patronatem Wójta Gminy Poczesna Krzysztofa Ujmy.

            Organizatorzy konkursu przekazali laureatom pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

            Gratulujemy!

        • Sukces uczennicy klasy 1!
          • Sukces uczennicy klasy 1!

          • Hania Drożdż - uczennica klasy 1 zajęła II miejsce w XIX Wojewódzkim Konkursie Fotograficzno - Malarskim "Architektura Mojego Krajobrazu". Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

        • Zawód – żołnierz!
          • Zawód – żołnierz!

          •               Gościliśmy żołnierza w Wojskowej Komendy Uzupełnień w Częstochowie oraz przedstawicieli Zespołu Szkół Technicznych w Częstochowie. Zarówno młodsi uczniowie jak i starsi byli bardzo zainteresowani tematyką.Celem spotkania było przedstawienie uczniom specyfiki pracy jako żołnierz, młodsi uczniowie mieli dużo pytań dotyczących pojazdów wojskowych oraz mundurów.

                         Uczniowie klasy VII i VIII mieli także możliwość rozmowy z uczniami klasy mundurowej kierunku technik budownictwa z działaniami innowacyjnymi: poznanie specyfiki budownictwa wojskowego oraz elementów renowacji i rekonstrukcji militarnej jak również z nauczycielem uczącym kadetów. Goście przedstawili ofertę szkoły oraz opowiedzieli o istocie kształcenia na wyżej wymienionym kierunku.

             

            Monika Matysiak

        • Gminne obchody Święta Niepodległości
          • Gminne obchody Święta Niepodległości

          •    Uczniowie klasy 8 i 5 uczestniczyli 11 listopada 2021 r. w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Obchody w tym roku odbyły się w Poczesnej. Wszyscy uczestnicy w uroczystym pochodzie, przeszli spod GCKIiR do Kościoła pod wezwaniem Św. Jana Chrzciciela w Poczesnej. Przed rozpoczęciem mszy świętej wspólnie zaśpiewaliśmy hymn Polski - Mazurka Dąbrowskiego. Po zakończeniu mszy świętej, mieliśmy okazję wysłuchać przepięknych utworów patriotycznych, które wprowadziły nas w stan zadumy. Patriotyzm, duch polskości i pamięc o dawnych bohaterach widoczny był wszędzie.

                                                                                                                                                          Agnieszka Piątkowska

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słowiku
      • (+48) 34 3 275 523
      • ul. Podlaska 4 42-263 Słowik Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych