Życzenia świąteczne
ZMIANA ORGANIZACJI PRACY PRZEDSZKOLA
Szanowni Rodzice!
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 od dnia 29 marca 2021 r. do dnia 11 kwietnia 2021 r. na obszarze kraju ogranicza się funkcjonowanie publicznych i niepublicznych:
1) przedszkoli i innych form wychowania przedszkolnego;
2) szkół podstawowych, w tym oddziałów przedszkolnych w tych szkołach.
Dyrektor na wniosek:
1) rodziców dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego,
2) rodziców dzieci, którzy są zatrudnieni w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz rodziców dzieci, którzy realizują zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
– ma obowiązek zorganizować zajęcia w przedszkolu, oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej lub innej formie wychowania przedszkolnego, do których uczęszczają te dzieci.
Wnioski można składać drogą mailową na adres zspslowik@onet.eu
Od dnia 29 marca nauczyciele będą umieszczać na stronie internetowej placówki w zakładce „przedszkole” - "Materiały do pracy zdalnej w domu" karty pracy dla dzieci z poszczególnych grup wiekowych. Prosimy o udostępnienie dzieciom zamieszczanych materiałów.
Dyrektor ZSP w Słowiku
Iwona Skęda
Sukcesy Naszych Uczniów
Uczennica klasy III – Natalia Pokusińska reprezentowała szkołę w Eliminacjach Gminnych XXXII Regionalnych Spotkaniach z Poezją i Prozą „Wrażliwość na słowa”, które odbyły się w GCKIiR w Poczesnej. NATALIA ZDOBYŁA II MIEJSCE w swojej kategorii wiekowej! Kolejny etap konkursu, na szczeblu powiatowym, odbędzie się 7-8 kwietnia w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie, gdzie Natalia będzie reprezentować szkołę oraz Gminę Poczesna.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu!
Joanna Koniecka
Powiatowe konkursy zimowe 2021
- 1
Osiągnięcia naszych uczniów:
IV Powiatowy Konkurs Fotograficzny
„Zimowe zjawiska przyrodnicze na fotografii”
- I miejsce Wiktor Piątkowski (kl 4) w kategorii „Przyroda wokół mnie”
- II miejsce Wiktor Banaszewski (kl 7) w kategorii „Zima w oczach fizykai chemika”
II Powiatowy Konkurs Informatyczny
„OBRAZ - SLIDESHOW – ANIMACJA” - „ Zimowy krajobraz”
- I miejsce Kacper Wagner (kl.8) w kategorii OBRAZ dla uczniów klas IV -VIII - II miejsce w kategorii Martyna Walczak (kl.6) i Wiktor Piątkowski (kl 4)w kategorii SLIDESHOW dla uczniów klas IV-VIII
- Wyróżnienie Igor Grabara (kl 3) i Eryk Skarlak (kl.1)
w kategorii OBRAZ dla uczniów klas I-III.
Dziękujemy wszystkim za przygotowanie prac i Gratulujemy wyników!
Zapraszam do obejrzenia nagrodzonych prac w galerii zdjęć.
Ilona Sokołowska
I miejsce w II Powiatowym Konkursie Piosenki Ludowej
Miło nam poinformować, że uczennica klasy III – Nikola Brzęczek zdobyła I miejsce w II Powiatowym Konkursie Piosenki Ludowej dla klas I-III „Folkowizja”. Nikola przygotowała i zaprezentowała utwór „Mariackie Hejnały”. Organizatorem wydarzenia była SP nr 33 w Częstochowie. Celami konkursy było m.in. kształtowanie uczuć patriotycznych, rozwijanie zainteresowań muzyką ludową wśród najmłodszych uczniów; popularyzowanie zapomnianych pieśni ludowych oraz ukazywanie wartości płynących ze śpiewu. Nikolę przygotowywała wychowawczyni pani Joanna Koniecka.
Serdecznie gratulujemy Nikoli oraz życzymy dalszych sukcesów!
Iwona Skęda
8 MARCA- DZIEŃ KOBIET
Z okazji Dnia Kobiet wszystkim Paniom i Dziewczętom w naszej szkole pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji Waszego święta. Chcielibyśmy, aby uśmiech często gościł na Waszych twarzach, a każdy dzień wypełniały miłość i szczęście. Życzymy wytrwałości w dążeniu do założonych celów i spełnianiu ambicji. Pragniemy byście czuły się spełnione i docenione. Samych pięknych chwil w życiu.
Życzą wszyscy chłopcy z ZSP w Słowiku
Samorząd Uczniowski ZSP w Słowiku
DBI – Dni Bezpiecznego Internetu
Luty to miesiąc, w którym corocznie uczniowie naszej szkoły biorą udział w obchodach Dni Bezpiecznego Internetu. Jedną z takich form jest uczestnictwo w różnorodnych konkursach tematycznych. Uczennica naszej szkoły Wiktoria Walentek z klasy IV przygotowała na konkurs powiatowy prezentację pokazującą kilka podstawowych zasad bezpiecznego korzystania z Internetu i zajęła w nim III miejsce. Gratulujemy Wiktorii i zapraszamy do obejrzenia tej prezentacji.
Wiktoria_W._kl.IV_Jestesmuy_bezpieczni_w_sieci.odp
Ilona Sokołowska
OGÓLNOPOLSKI SALON LICEÓW i TECHNIKÓW "PERSPEKTYWY 2021" ONLINE
28 marca zapraszamy ósmoklasistów i ich rodziców oraz wszystkich zainteresowanych ofertą szkół ponadpodstawowych o unikatowych profilach na Salon Ogólnopolski
Uczniowie klas ósmych i ich rodzice będą mieli możliwość bezpośredniego poznania specyfiki liceów akademickich, szkół wyznaniowych, wojskowych i artystycznych, a także poznać licea i technika informatyczne, interesujące licea i technika niepubliczne. Podczas webinariów, spotkań organizowanych przez te szkoły na wirtualnych stoiskach, odwiedzający spotkają nauczycieli-liderów, którzy decydują o poziomie szkoły. Salon będzie miał część programową realizowaną na scenie głównej (webinaria, dyskusje panelowe i prezentacje) oraz część wystawienniczą w wirtualnej hali EXPO.
http://salon.perspektywy.pl/2021/articles/zapraszamy-osmoklasistow-i-ich-rodzicow
Serdecznie pozdrawiam: dr n. hum. Marzenna Sikora
SOCJOLOG – PEDAGOG
Międzynarodowy dzień Języka Ojczystego
W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy dzień Języka Ojczystego. Dzień ten został ustanowiony przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Data święta stanowi upamiętnienie tragicznego wydarzenia w Bangladeszu, gdy w 1952 roku pięciu studentów zginęło podczas demonstracji, domagając się uznania języka bengalskiego jako języka urzędowego. Wiele języków na świecie zagrożonych jest wyginięciem i według szacunków UNESCO prawie połowie z 6000 języków grozi zapomnienie w ciągu 2 – 3 pokoleń.
W ramach obchodów tego święta w naszej szkole zostały zorganizowane przeróżne konkursy językowe. Nadrzędnym celem konkursów była popularyzacja języka ojczystego jako części polskiego dziedzictwa kulturowego, pogłębianie zainteresowań literaturą i językiem ojczystym, rozwijanie postawy dbałości o jego piękno i poprawność.
Do udziału w konkursach zostali zaangażowani uczniowie klas I – VIII.
Laureaci:
Klasa I – w konkursie plastycznym zwyciężyła praca Mai Wieczorek
Klasa II – Mistrzem Ortografii został Maksymilian Drewniak
Klasa III – Mistrzem Ortografii została Weronika Rakoczy
Kl. IV – VI –w konkursie plastycznym została nagrodzona praca Wojciecha Marka – ucznia klasy VI
Kl. IV – VIII – w konkursie literackim laureatem została Martyna Walczak
Kl. VII – VIII – w konkursie wiedzy językowej rywali pokonała Wiktoria Walentek
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział.
Moda na język polski na pewno zagości w naszej szkole na dłużej i na stałe wejdzie do kalendarza wydarzeń szkolnych.
Pielęgnujmy i szanujmy język rodzimy nie tylko od święta, ale i na co dzień.
Bądźmy świadomymi użytkownikami języka ojczystego.
Od 17 do 19 marca tzw. próbne egzaminy ósmoklasisty organizowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną
Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne udostępnią materiały do przeprowadzenia testu diagnostycznego w zakresie poziomu przygotowania uczniów do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych (angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego). Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić testy diagnostyczne od 17 do 19 marca br. Przedstawiamy szczegółowy harmonogram.
Harmonogram przeprowadzania testów diagnostycznych
- 17 marca br. (środa), godz. 9:00 – język polski
- 18 marca br. (czwartek), godz. 9:00 – matematyka
- 19 marca br. (piątek), godz. 9:00 – języki obce nowożytne.
Materiały Centralnej Komisji Egzaminacyjnej
Materiały obejmą zarówno arkusze w wersji standardowej, jak i te dostosowane do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami. Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, zostaną w pierwszej kolejności udostępnione dyrektorom szkół za pośrednictwem systemu SIOEO oraz/lub serwisów OKE przeznaczonych dla dyrektorów szkół.
O terminie przekazania materiałów okręgowe komisje egzaminacyjne poinformują dyrektorów szkół w pierwszym tygodniu marca br. Materiały do przeprowadzenia testu diagnostycznego zostaną udostępnione na tyle wcześnie, aby umożliwić dyrektorom szkół powielenie ich w liczbie odpowiadającej liczbie uczniów uczestniczących w tym teście.
Materiały do przeprowadzenia testu diagnostycznego zostaną również zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl), na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych oraz na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki w dniu, w którym będzie przeprowadzany test z danego przedmiotu, o godz. 9:00, tak aby umożliwić wzięcie udziału w badaniu diagnostycznym uczniom, którzy z różnych względów nie będą mogli uczestniczyć w diagnozie w szkole.
Zasady oceniania rozwiązań zadań będą zamieszczane na ww. stronach internetowych oraz przekazywane dyrektorom szkół za pośrednictwem systemu SIOEO każdego dnia diagnozy ok. godz. 16:00.
Test diagnostyczny – przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty
Przeprowadzenie testu diagnostycznego jest dobrowolne. Jeżeli szkoła podejmie decyzję o przeprowadzeniu testu, proponuję, aby został on przeprowadzony w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu (np. godzina rozpoczęcia pracy z arkuszem egzaminacyjnym, samodzielne rozwiązywanie zadań przez uczniów, zaznaczanie odpowiedzi na karcie odpowiedzi). Diagnoza musi zostać przeprowadzona z zachowaniem wszelkich reguł dotyczących bezpieczeństwa sanitarnego.
Test diagnostyczny w zakresie poziomu przygotowania uczniów do egzaminu ósmoklasisty powinien być przeprowadzany wyłącznie w celu informacyjnym (tj. dania uczniom kolejnej szansy pracy z arkuszem egzaminacyjnym w czasie przeznaczonym na rozwiązanie zadań na egzaminie) oraz diagnostycznym (tj. zidentyfikowania wiadomości i umiejętności, które dany uczeń opanował już w stopniu zadowalającym, oraz wiadomości i umiejętności, które wymagają jeszcze doskonalenia). Centralna Komisja Egzaminacyjna za nieuzasadnione uważa wystawianie ocen cząstkowych na podstawie uzyskanych przez danego ucznia wyników testu diagnostycznego z poszczególnych przedmiotów.
Przypominamy, że w 2021 r. egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzony na podstawie wymagań egzaminacyjnych określonych w rozporządzeniu Ministra Edukacji i Nauki[1]. Zmianie – w stosunku do egzaminów w latach 2019–2020 – ulegnie również liczba punktów, jaką można uzyskać za rozwiązanie zadań w danym arkuszu egzaminacyjnym. Wszystkie szczegóły dotyczące egzaminu ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów są dostępne w aneksach do informatorów o egzaminie ósmoklasisty na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.
Warto zwrócić uwagę na to, że zadania w teście diagnostycznym mogą dotyczyć zagadnień lub lektur obowiązkowych nieomawianych na lekcjach do połowy marca br. Zachęcamy dyrektorów do poinformowania ósmoklasistów oraz ich rodziców o przyczynie ewentualnych trudności w rozwiązywaniu niektórych zadań w teście w takiej sytuacji oraz możliwości powrotu do nierozwiązanych zadań po realizacji danego zagadnienia na lekcjach.
Szczegółowe informacje o egzaminie ósmoklasisty dostępne są na stronach internetowych CKE (www.cke.gov.pl) oraz okręgowych komisji egzaminacyjnych. Uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele mogą z tych stron nieodpłatnie pobrać:
- informatory o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów, w tym aneksy do informatorów zawierające wymagania egzaminacyjne obowiązujące w roku szkolnym 2020/2021
- przykładowe arkusze egzaminacyjne z poszczególnych przedmiotów
- arkusze próbnych egzaminów ósmoklasisty z ubiegłych lat (tutaj oraz tutaj)
- arkusze egzaminu ósmoklasisty przeprowadzonego w 2019 r. i 2020 r.
- osiem zestawów zadań, zawierających wskazówki oraz szczegółowe wyjaśnienia rozwiązań zadań i przykładowe realizacje odpowiedzi w zadaniach otwartych
- filmy o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów.
[1] Załącznik nr 1 do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. poz. 493, z późn. zm. – w szczególności Dz.U. poz. 2314).
INFORMACJA DOTYCZĄCA PRAWIDŁOWEJ REALIZACJI „PROGRAMU DLA SZKÓŁ” W ROKU SZKOLNYM 2020/2021
Terminy postępowania rekrutacyjnego do klas pierwszych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022
Minister Edukacji i Nauki ogłosił terminy postępowania rekrutacyjnego i składania dokumentów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych. Harmonogram postępowania rekrutacyjnego dostosowany jest do zmienionego harmonogramu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wynikach tego egzaminu przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne.
Najważniejsze informacje
- Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać od 17 maja 2021 r. do 21 czerwca 2021 r., z wyjątkiem szkoły ponadpodstawowej dwujęzycznej, oddziału dwujęzycznego, oddziału międzynarodowego, oddziału przygotowania wojskowego w szkole ponadpodstawowej, oddziałów wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji oraz do szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe w szkołach ponadpodstawowych, do których wnioski składane od 17 maja 2021 r. do 31 maja 2021 r.
- Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty należy złożyć od 25 czerwca 2021 r. do 14 lipca 2021 r.
- Listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 22 lipca 2021 r.
- Listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych ogłoszone będą 2 sierpnia 2021 r.
- W terminie od 23 lipca 2021 r. do 30 lipca 2021 r., w przypadku kandydatów zakwalifikowanych, składa się potwierdzenie woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego, o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe – także zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu oraz odpowiednio orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami i orzeczenia psychologicznego o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem.
- W przypadku braku możliwości przedłożenia takiego zaświadczenia lub orzeczenia, rodzic kandydata lub kandydat pełnoletni informuje o tym dyrektora szkoły w terminie do 20 sierpnia 2021 r. do godz. 15.00. Należy wskazać wówczas przyczynę niedotrzymania pierwotnego terminu. Wówczas zaświadczenie lub orzeczenie składa się dyrektorowi szkoły, do której uczeń został przyjęty, nie później niż do 24 września 2021 r.
- Nieprzedłożenie do 24 września 2021 r. zaświadczenia lub orzeczenia będzie równoznaczne z rezygnacją z kontunuowania nauki w szkole, do której uczeń został przyjęty. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe – w oddziale realizującym kształcenie w zawodzie, do którego został przyjęty.
- Ogłoszony harmonogram uwzględnia również terminy przewidziane na czynności sprawdzające (o których mowa w art. 150 ust. 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe) oraz czynności przewidziane w postępowaniu odwoławczym (o których mowa w art. 158 ust. 6-9 ustawy – Prawo oświatowe).
- W postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022 przeprowadza się postępowanie uzupełniające w terminach określonych w tabeli.
- Kandydaci do szkół ponadpodstawowych, którzy nie zostaną przyjęci do szkół dla młodzieży w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2021/2022, będą przyjmowani do tych szkół w trakcie roku szkolnego (na podstawie art. 130 ust. 2 ustawy – Prawo oświatowe).
- Za zapewnienie miejsca w szkole ponadpodstawowej wszystkim realizującym obowiązek nauki dzieciom i młodzieży zamieszkującym na obszarze powiatu odpowiada rada powiatu (zgodnie z art. 39 ust. 7 ustawy – Prawo oświatowe).
Podstawa prawna
Rozporządzenie MEN z dnia 12 sierpnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. (Dz. U. poz. 493 ze zm.)
Źródło: Ministerstwo Edukacji i Nauki
zalacznik-tabela-terminy_rekrutacji_na_rok_szkolny_2021-2022-.pdf
Szanowni Rodzice i Uczniowie kl. VIII
W związku z informacją otrzymaną z Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Częstochowie udzielane są porady, konsultacje, informacje, w szczególności w zakresie realizacji zadań, dotyczących orientacji i poradnictwa zawodowego.
Pani dr n. hum. Marzenna Sikora socjolog-pedagog zaprasza niezdecydowanych, co do wyboru własnej drogi edukacyjno-zawodowej
w każdy poniedziałek, w godzinach: 8.00 – 10.00 (tel.: 343229201).Dodatkowo poniżej zamieszczamy link do najnowszego informatora
o szkolnictwie branżowym.https://doradztwo.ore.edu.pl/informator-o-zawodach-szkolnictwa-branzowego/
Szkolny doradca zawodowy
Monika Matysiak
Wirusoochrona
Na przełomie stycznia i lutego wychowawcy klas I-III: Monika Matysiak, Iwona Maszczyk i Joanna Koniecka przeprowadzili zajęcia w ramach akcji informacyjno – edukacyjnej „Wirusoochrona”. Organizatorem akcji jest Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Katowicach.
Celem przeprowadzonych zajęć była promocja podstawowych zasad higieny osobistej wśród najmłodszych uczniów, aby zapobiegać chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową, ze szczególnym uwzględnieniem koronawirusa i grypy. Dodatkowo zajęcia miały na celu zachęcenie dzieci do codziennej aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania.
Podczas zajęć zostały wykorzystane materiały edukacyjne przygotowane przez Wojewódzką Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Katowicach (m.in. prezentacja, plakaty, ulotki).
Uczniowie brali udział w pogadance, udzielali odpowiedzi na pytania dotyczące zasad higieny osobistej, dowiedzieli się w jaki sposób zapobiegać grypie, jak przenoszą się wirusy, jak rozpoznać u siebie objawy choroby, jakimi objawami różni się przeziębienie od grypy, jakich zasad należy przestrzegać aby chronić się przed wirusami, a także przypomnieli sobie właściwy sposób mycia rąk.
Na koniec zajęć sprawdzili zdobyte wiadomości rozwiązując krzyżówkę z hasłem, z którą świetnie sobie poradzili!
Joanna Koniecka
REKRUTACJA DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ W SŁOWIKU
REKRUTACJA DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ W SŁOWIKU
W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM W SŁOWIKU NA ROK SZKOLNY 2021/2022
Zgodnie z zarządzeniem URO.0050.271.AU Wójta Gminy Poczesna z dnia 21 stycznia 2021 roku zostały ustalone terminy postępowania rekrutacyjnego oraz postepowania uzupełniającego do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Poczesna na rok szkolny 2021/2022
I. Dzieci zamieszkałe w obwodzie Szkoły Podstawowej w Słowiku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Słowiku
Przyjmowanie zgłoszeń: od 1 do 12 marca 2021 r. w sekretariacie szkoły
w godzinach 8.00 – 16.00.II. Dzieci zamieszkałe poza obwodem Szkoły Podstawowej w Słowiku
w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w SłowikuPrzyjmowanie wniosków: od 15 do 29 marca 2021 r. w sekretariacie szkoły
w godzinach 8.00 – 16.00.Dokumenty związane z rekrutacją są dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce rodzice – rekrutacja.
REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA W SŁOWIKU
REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA W SŁOWIKU
W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM W SŁOWIKU NA ROK SZKOLNY 2021/2022
Zgodnie z zarządzeniem URO.0050.271.AU Wójta Gminy Poczesna z dnia 21 stycznia 2021 roku zostały ustalone terminy postępowania rekrutacyjnego oraz postepowania uzupełniającego do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Poczesna na rok szkolny 2021/2022
Przyjmowanie wniosków: od 1 do 12 marca 2021 r. w sekretariacie szkoły oraz przez nauczycieli przedszkola w godzinach 8.00 – 16.00.
Dokumenty związane z rekrutacją są dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce przedszkole– rekrutacja.
Dzień Babci i Dziadka
Dnia 21.01.2021r. maluszki i starszaki uczciły Święto Babci i Dziadka prezentując przygotowany program artystyczny . Wkładając całe swoje serduszko tańczyły, recytowały indywidualnie i zbiorowo wiersze, śpiewały piosenki związane z Dniem Babci i Dziadka , zaśpiewały tradycyjne „ Sto lat”, a do domu zabrały wykonane wcześniej upominki , by złożyć życzenia i wręczyć je swoim Dziadkom.
POWRÓT UCZNIÓW KL. I - III DO NAUKI STACJONARNEJ
Szanowni Rodzice i Uczniowie
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słowiku informuje, że od dnia 18 stycznia 2021 r. uczniowie kl I-III wracają do nauki stacjonarnej, według obowiązującego planu lekcji.
Natomiast uczniowie klas IV-VIII kontynuują naukę zdalną, zgodnie z dotychczas obowiązującym planem lekcji.
Zgodnie z wytycznymi MEiN, MZ i GIS organizacja zajęć dla uczniów kl. I-III odbywać się będzie następująco:
Informacje ogólne
1. Do szkoły uczęszczać może uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.
2. Przebywając w budynku szkoły uczniowie oraz pracownicy w przestrzeni wspólnej szkoły tj. korytarze, szatnie, toalety obowiązani są do zakrywania ust i nosa (maseczki, przyłbice).
3. Uczniowie przebywając na terenie szkoły muszą unikać gromadzenia się i ścisku oraz starać się zachować dystans od innych osób – w szczególności w częściach wspólnych, bibliotece, pomieszczeniu, w którym odbywa się spożywanie posiłku, na świetlicy.
4. Opiekunowie odprowadzający dzieci do szkoły nie wchodzą do budynku szkoły, nadzór nad uczniami przejmują nauczyciele pełniący dyżur na korytarzu i w szatni.
5. Rodzice dziecka mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w indywidualną osłonę nosa i ust do zastosowania w przestrzeni wspólnej szkoły oraz w przestrzeni publicznej – zgodnie z aktualnymi przepisami prawa.
Przyprowadzanie uczniów do szkoły
Uczniowie wchodzą do szkoły:
- klasa I i klasa III – wejściem głównym
- klasa II – wejściem bocznym (od strony placu zabaw)
Przydział sal lekcyjnych
- klasa I – sala nr 35
- klasa II – sala nr 36
- klasa III – sala nr 38
Uczniowie przechodzą do innych sal wyłącznie na zajęcia z edukacji informatycznej (sala nr 42) oraz zajęcia z wychowania fizycznego (sala gimnastyczna).
Przerwy lekcyjne
Uczniowie korzystają z przerw lekcyjnych w sposób rotacyjny zgodnie z ustalonym harmonogramem.
Stołówka szkolna
Spożywanie posiłków w stołówce szkolnej zgodnie z poniższym harmonogramem:
- klasa I – 11:40 – 11:50
- klasa II – 10:35 – 10:45
- klasa III – 10:50 – 11:00
Świetlica szkolna
Świetlica szkolna czynna jest od godz. 8:00 do 15:20
Wskazane jest, aby z opieki w świetlicy szkolnej korzystali wyłącznie uczniowie, których rodzice pracują.
Odbiór dzieci ze świetlicy odbywa się na dotychczasowych zasadach, tj. nauczyciel sprowadza dziecko i przekazuje je opiekunowi.
O wszelkich zmianach dotyczących organizacji zajęć będziecie Państwo informowani poprzez dziennik elektroniczny.
Dyrektor ZSP w Słowiku
Iwona Skęda
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie