• "Częstochowski Everest" zdobyty!

Wolontariusze z naszej szkoły oraz osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie, wzieli udział w akcji "Częstochowski Everest". Jest to akcja aktywizująca osoby niepełnosprawne, m.in. na wózkach inwalidzkich, o kulach, które w asyście wolontariuszy zdobywają Złotą Górę, czyli "Częstochowski Everest". Do akcji przyłączyła się również uczennica naszej szkoły Nicola Markowska wraz z mamą, która dzielnie zniosła doskwierający upał i z pomocą wolontariuszy zdobyła szczyt góry. Zanim wyruszyliśmy zdobywać górę gór, z wielkim zainteresowaniem wsłuchiwaliśmy się w niezwykle ciekawy wykład gościa specjalnego Jaśka Meli, podróżnika i działacza społecznego. Najmłodszy w historii niepełnosprawny zdobywca biegunów - północnego i południowego w ciągu roku. Jasiek opowiedział o zwiększeniu świadomości społecznej na problemy, z którymi borykają się osoby niepełnosprawne ruchowo każdego dnia. Co więcej, pokazał, jak wiele korzyści może przynieść współpraca między osobami niepełnosprawnymi a pełnosprawnymi, wpływając na zwiększenie poziomu akceptacji oraz tolerancji. Po wykładzie, około godziny 12:00, spod Hali Sportowej przy ul. Żużlowej ponad 150 osób wyruszyło na Złotą Górę. W bardzo sympatycznej i radosnej atmosferze po 30 minutach wszyscy uczestnicy wyprawy zameldowali się na szczycie, a nasi wolontariusze wspomagali osoby niepełnosprawne rozdając im wodę i słodkie bułki. Po skończonej akcji, przepełnieni głęboką refleksją oraz usatysfakcjonowani wróciliśmy do szkoły.

Regulamin-szkolnego-kola-wolontariatu_2018(1).doc