• Świetlica

• Świetlica szkolna jest czynna codziennie w godzinach od 7.15 do 15.30.

Świetlica prowadzi zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze mające na celu pomoc ucz. kl. I-III, którzy mają trudności w nauce. Są to zarówno zajęcia indywidualne, jak też grupowe. Ponadto odbywają się zajęcia służące rozwijaniu indywidualnych zdolności i zainteresowań uczniów:

- zajęcia plastyczne połączone z wystawami prac dzieci,

- zajęcia sportowe na sali gimnastycznej i na boisku szkolnym, gry zespołowe, tenis stołowy, zabawy integracyjne,

- zajęcia czytelnicze z wykorzystaniem księgozbioru i materiałów dydaktycznych zgromadzonych w bibliotece,

- zajęcia z wykorzystaniem komputera,

- gry i zabawy dydaktyczne, muzyczne, ruchowe

- konkursy, wycieczki.

Wychowankowie świetlicy chętnie angażują się w różnego rodzaju akcje charytatywne, takie jak: przekazanie paczek mikołajowych dla uczniów naszej szkoły z rodzin niezamożnych, pozyskiwanie zabawek i książek dla potrzebujących, zbieranie i przekazanie rodzicom chorego dziecka plastikowych nakrętek. Uczniowie chętnie wykonują dekoracje na jadalni, świetlicy, korytarzach szkolnych. Są to gazetki, witraże na okna, ozdoby, napisy informacyjne czy też upominki na Dzień Nauczyciela czy szkolną Wigilię.

Uczniowie biorą udział w konkursach plastycznych, literackich, tematycznych o zasięgu szkolnym, gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Mają możliwość zaprezentowania swoich zdolności na wystawach np. „Mam talent”, „Galeria prac”.